^
Apple REJI

Wyjaśniło się. Apple zwalcza rasizm

Jaromir Kopp

13 stycznia 2021

Apple uruchamia nowe ważne projekty i Inicjatywy na rzecz równości rasowej i sprawiedliwości, które mają na celu przeciwdziałanie rasizmowi systemowemu, zwiększenie równości rasowej w całym kraju. To rzeczywiście jest ważniejsze od produktów.

Walka z wykluczeniem rasowym wg Apple

Firma Apple ogłosiła dziś zestaw nowych, dużych projektów w ramach inicjatywy na rzecz sprawiedliwości i równości rasowej (REJI) o wartości 100 mln USD, która ma pomóc w likwidacji systemowych barier dla możliwości i zwalczaniu niesprawiedliwości, z jaką borykają się społeczności kolorowe. Te przyszłościowe i wszechstronne działania obejmują Propel Center, pierwsze w swoim rodzaju globalne centrum innowacji i nauki dla Historically Black Colleges and Universities (HBCUs), Apple Developer Academy wspierającą kodowanie i edukację techniczną studentów w Detroit oraz finansowanie venture capital dla kolorowych przedsiębiorców. Razem, zobowiązania Apple REJI mają na celu rozszerzenie możliwości dla społeczności kolorowych w całym kraju i pomoc w budowaniu nowej generacji zróżnicowanych liderów.

Tyle fragment komunikatu Apple. Więcej znajdziecie na stronie Apple: Apple launches major new Racial Equity and Justice Initiative projects to challenge systemic racism, advance racial equity nationwide

Niestety z poprzedniego artykułu sprawdziło się jedno. Nie jest to inicjatywa, która bezpośrednio nas dotyczy. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Jakub

  Siri nie mówiąca po polsku to dyskryminacja rasowa !! XD

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Racja!

   Odpowiedz
 2. Rasizm

  Zwalcza rasizm? Chyba raczej wzmacnia różnice rasowe. Zamiast promować zdolnych niezależnie od rasy to zmniejsza szanse np. latynosów na dobrze płatną pracę.

  Black Live Matter More Than Any Other Live

  Odpowiedz
  • pawciu

   Racja!

   Odpowiedz
 3. Kolorowi

  Autor pisze o „kolorowych przedsiębiorcach” – kolorowych myśląc „Black and Brown entrepreneurs”.
  Już Azjaci się nie załapią 🙁
  Nie mówiąc już o białych z biednych rodzin 🙁

  Tworzenie barier ze względu na rasę to właśnie rasizm!

  Odpowiedz
  • pawciu

   Niby mają zwalczać podziały rasowe, a nadal je podtrzymują. Czy nie każdy człowiek jest równy bez względu na kolor skóry?

   Odpowiedz
 4. Jacek

  Jaka równość rasowa ? Jak tylko dla czarnoskórych i latynosów
  To nowomowa

  Odpowiedz
 5. Białas

  Mieszkając od 10 lat w USA jedyny objaw rasizmu z jakim się spotkałem to ze strony czarnych w stronę białych…

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *