^
Apple Music ikona logo czerwone z białą nutką

5 miesięcy Apple Music za darmo dzięki Shazam

Jaromir Kopp

30 listopada 2020

Apple Music rozwija się przyzwoicie, jednak Apple nie ustaje w staraniach, aby było jeszcze lepiej. Tym razem wykorzystuje przejętą nie tak dawno usługę Shazam.

Shazam, czyli „jaka to melodia” i 5 miesięcy Apple Music gratis

Shazam była niezależną firmą, która poza aplikacją i usługą rozpoznającą „ze słuchu” utworu, oferowała sporo patentów związanych z rozpoznawaniem obiektów, AR i VR w kontekście użyta tego w reklamach. A jak wiemy AR, jest oczkiem w głowie Apple. Teraz jest częścią Apple.

Wracając do promocji. Jeżeli nigdy nie używaliście Apple Music, czyli nie uruchomiliście darmowego okresu próbnego, czy nawet płatnego, to macie szansę na 5 miesięcy darmowego słuchania. Jeżeli jednak używaliście kiedyś AM, ale obecnie nie macie z nią do czynienia, to Shazam zaoferuje dwa miesiące abonamentu gratis.

Aby skorzystać, należy zainstalować aplikację Shazam  (jest to ważne, bo w aktualnym iOS usługa jest wbudowana też w system). Uruchomić i sprawdzić jakiś wybrzmiewający w otoczeniu utwór. Po jego rozpoznaniu Shazam zaproponuje darmowy abonament wspomnianej wyżej długości, jeżeli Wam przysługuje.

Proszę pamiętać, że należy mieć dodane do konta metody płatności lub jakieś środki, inaczej nie można rozpocząć darmowego okresu próbnego.

Jeżeli zdobędziecie Apple Music w promocji Shazam, to dobrze sprawdźcie warunki darmowego okresu. Może się okazać, że rezygnacja z niego wyłączy usługę do razu. Jeżeli tak jest, warto w przypomnieniach ustawić alarm na dwa dni przed końcem promocji i wtedy zdecydować, czy Apple Music przypadła Wam do gustu.

Pamiętajcie też o wersji studenckiej (uczniowskiej) za 10 zł miesięcznie i rodzinnej oraz pakiecie Apple One.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy