^
Mac mini m1

Czy warto kupić komputer Apple z procesorem M1?

Przemysław Marczyński

25 listopada 2020

Pytanie czy warto kupić komputer Apple z procesorem M1 zadawałem z chwilą pojawienia się pierwszych plotek. Zapewne nie jestem sam w moich rozterkach, a sprawa nurtuje Was równie mocno jak procesor Intela rozgrzewa się przy renderowaniu filmów. W łapki wpadł mi Mac mini z układem M1 i to o nim będzie dzisiejszy materiał wideo.

Procesor M1 w testach

W filmie zobaczycie jak Mac mini w najprostszej konfiguracji sprawuje się podczas renderowania filmów. Materiał był obrabiany w DaVinci Resolve 17 oraz Final Cut Pro. Zestawiam go ze swoją maszyną Mac mini na Core i7 z 16GB RAM. Wynik powinien być dość sporą niespodzianką 🙂

W materiale nie obyło się bez testowania rdzeni w Geekbench oraz szybkości dysku. Zapraszam bardzo ciepło na pierwsze wrażenia z pracy na Mac mini M1 2020.

Mój Mac na YouTubewww.youtube.com

Oficjalna strona Apple Mac mini M1www.apple.com/pl/mac-mini

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Adam Zieliński

  Czy w trakcie pracy natknąłeś się może na problemy z sygnałem Bluetooth lub WiFi? W sieci można spotkać opinie, że pojawił się problem ze zrywaniem połączenia z urządzeniami bezprzewodowymi w Mini z M1. Biorąc pod uwagę fakt zmniejszonej ilości gniazd w nowym Macu pojawi się pewien…. dyskomfort i obawa, czy jest to problem z oprogramowaniem czy raczej problem sprzętowy.

  • BOLO

   Myślałem że Łona pisze na maszynie do pisania??

 2. Grzegorz Kędzierski

  Panie Przemku, czy można prosić o trochę mniej slangu. Te patelnie, kaloryfery wymiatają rozumienie przekazu. Język odrobię mniej nacechowany jest czytelniejszy (dla mnie), a tematyka interesuje mnie również.
  Pozdrawiam
  Grzegorz Kędzierski

  • Przemysław Marczyński

   Nie mogę obiecać Panie Grzegorzu. Nie wiem jak emocje będą człowiekiem żonglować. To trudna sztuka jest.