^
Apple One logo ikona

Apple One będzie dostępny dziś! Usługi od Apple w jednym tanim pakiecie

Jaromir Kopp

30 października 2020

Wszystko wskazuje na to, że dziś zakończy się niepewność i czekanie. Już wieczorem otrzymamy możliwość połączenia naszych abonamentów na usługi Apple w jeden tańszy pakiet Apple One!

Dwie opcje Apple One: indywidualna i rodzinna

Podczas konferencji finansowej Apple, Cook potwierdził wcześniejsze doniesienia m.in. Bloomberga, że dziś, 30 października Apple udostępni zapowiedziany we wrześniu pakiet usług One.

W Polsce będzie on dostępny w dwóch wersjach.

Apple One dla Ciebie:

  • Apple Music (indywidualne)
  • Apple TV+ (zawsze można dzielić z rodziną)
  • Apple Arcade (zawsze można dzielić z rodziną)
  • iCloud 50 GB (indywidualne)

Cena: 24,99 zł miesięcznie, czyli używając Apple Music i iCloud 50 GB pozostałe dwie usługi dostajemy za darmo.

Apple One dla rodziny:

  • Apple Music (rodzinna)
  • Apple TV+ (zawsze można dzielić z rodziną)
  • Apple Arcade (zawsze można dzielić z rodziną)
  • iCloud 200 GB (można dzielić z rodziną)

Cena: 39,99 zł miesięcznie, czyli używając Apple Music rodzinnego i iCloud 200 GB pozostałe dwie usługi dostajemy za darmo oraz oszczędzamy 2 zł.

Warto zerknąć na wcześniejszą moją analizę cen Apple One w różnych krajach. Polska ma wyjątkowo tanią ofertę.

Jeżeli zabraknie nam miejsca w iCloud, to można do pakietu dokupić dodatkową przestrzeń. Jednak jak będzie to rozliczane (czy jako cała dodatkowa usługa, czy jako różnica w cenie), nie jest jeszcze jasne.

Przedłużanie rocznego okresu darmowego dla Apple TV+ nawet do końca lutego 2021 wygląda obecnie jak „zasłona dymna”. Choć było pewnie, że One wystartuje jesienią, to niektórym te zmiany napędziły stracha. Jak widać niepotrzebnie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy