^
Apple One logo ikona

0

Porównanie cen Apple One. W Polsce jest tanio!

Jaromir Kopp

29 września 2020

Ceny abonamentów za usługi Apple w Polsce są bardzo niskie. Apple traktuje nasz kraj wyjątkowo lekką ręką. Jeżeli nie wierzycie, to sprawdźcie niniejsze porównanie opłat za nadchodzącą usługę Apple One.

Tanio i największe oszczędności

Już samo porównanie cen Apple Music, pokazuje, że jesteśmy europejskim pupilkiem Apple. Jedak, jeżeli spojrzy się na opłaty za Apple One, to wszyscy nasi sąsiedzi (poza tymi z północy, z którymi mamy granicę lądową) mogą nam zazdrościć.

W tabeli przedstawiłem ceny lokalne, w nawiasie przeliczone na złotówki, a po znaku łamania podałem wyliczone przez Apple oszczędność.

 

Dla Ciebie

Dla rodziny

Polska

24,99/48,97

39,99/51,97

USA $

14,95 (59 zł)/6

19,95 (78 zł)/8

Niemcy

Włoch

Francja

14,95 (68 zł)/6

19,95 (91 zł)/8

Czechy Kc

285 (48 zł)/167

389 (65 zł)/197

Szwecja Kr

155 (67 zł)/71

199 (86 zł)/97

Rosja Ru

365 (18,10 zł)/260

525 (26 zł)/290

Właśnie w wielkości „oszczędności” jesteśmy niezrównani. Gdy większość świata oszczędza około 40%, to my aż 200%.

Ciężko znaleźć klucz, według którego Apple dokonywał wyceny pakietu One. W Polsce cena najpopularniejszych usług One, czyli Apple Music i iCloud to w sumie 24 zł. Za złotówkę więcej dostajemy Apple TV+ i Arcade. Dla mnie TV+ jest ważna, bo darmowy okres kończy mi się za miesiąc z kawałkiem. Dla innych ważniejsza może być Apple Arcade, a dla kolejnych nawet 1 zł za te dwie usługi to zbyt wiele. Tak czy siak, oferta jest ogromnie kusząca. Jeżeli chodzi o pakiet rodzinny, to już przy dwóch usługach jesteśmy dwa zł „do przodu”. Apple Music rodzinne to koszt ~30 zł, iCloud 200 GB to ~12 zł. Oszczędności mamy od razu, nawet jeżeli TV+ i Arcade nas wcale nie interesuje.

Warto wspomnieć, że w pakiecie „Dla Ciebie” aż dwie usługi są rodzinne. Apple Arcade i Apple TV+ są dostępne w rodzinie, nawet w najtańszej ofercie One. Nie mają one żadnych ograniczeń względem usług dostępnych „luzem”. Tylko muzyka i iCloud jest ograniczona do jednego Apple ID.

Patrząc na tabelę z cenami Apple One trudno nie czuć się „dopieszczonym”. Dobre ceny za pakiet One, to nie jedyny zwiastun nadchodzących zmian w podejściu Apple do Polski. Zwróćcie uwagę, że np. konfiguracja rodzinna Apple Watch jest dostępna tylko w 12 państwach na całym świecie w tym w Polsce. Na liście nie ma żadnego kraju z „byłego bloku” ani np. Szwecji, Austrii, Włoch, czy krajów Beneluksu. Większość usług Apple jest obecnie dostępna w „ponad setce” regionów i państw. Do tego warto dodać informacje o nadchodzącej polskiej Siri. Niestety tylko na Apple Store szanse mamy marne.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (16)
L

16 komentarzy

 1. Mariusz

  Szkoda tylko, ze Apple nie stosuje tego przelicznika na sprzęcie. Tam, gdzie sprzęt jest dwa razy tańszy, u nas dwa razy droższy…

  • Jaromir Kopp

   Niby gdzie? W Polsce jest często taniej niż w Niemczech, a w USA podają ceny bez podatku.

   • Kuba320

    Np. w Japonii Apple dość tanio wycenia swoje produkty. Może nie 2 razy taniej niż w Polsce, ale taniej np.: nowy iPhone SE w przeliczeniu na złotówki ok. 1635zł vs 2199zł w Polsce. Analogicznie: AirPods Pro ok. 1015zł vs 1249zł, iPad mini ok. 1670zł vs 1899zł, podstawowy iMac 27′ ok. 7110zł vs 8999zł, iPhone 11 Pro Max 512GB ok. 5760zł vs 7499zł, podstawowy Mac Pro ok. 21900zł vs 27999zł. Część różnicy jest spowodowana inną stawką VAT na elektronikę, tylko 8% względem naszych 23%.
    W przypadku One taniej jest u nas w Japonii pierwszy pakiet jest za ok. 40zł, a dla rodziny za niecałe 70zł. Z tego co sprawdzałem najtaniej jest w Indiach, Dla Ciebie ok. 10zł i Dla rodziny ok. 19zł. Natomiast jeśli chodzi o sprzęt to ceny na indyjskim Apple Online Store są zbliżone do polskich. Dobrze, że Apple dostosowuje ceny usług do rynku, ale chciałbym wiedzieć czym kieruje się przy ustalaniu ceny sprzętów.

    • Jaromir Kopp

     Lokalnymi podatkami.
     Nie zapominajcie, że sprzęt można kupić tam gdzie tanie, a usługi są już przywiązane to konta, a to do kraju.
     Dodatkowo pamiętajcie, że iPhone w Japonii są upośledzone. Np. nie można wyłączyć dźwięku „migawki” przy robieniu zdjęcia. No i w USA ceny są podawane netto, a nie z podatkiem jak u nas.

 2. velchinaski

  Sadze ze po prezentacji iPhone12 One bedzie dostępny a ceny po promocji wrócą do standardowych 😛

 3. dawid

  Niech jeszcze taki przelicznik będzie przy rozszerzeniu Cloud’a do 2TB i będziemy w domu 🙂

  • 2TB

   Kurcze a co w przypadku gdy juz mi braknie miejsca w planie z 200GB to jest możliwy zakup 2TB ?

   • dawid

    tak, ma być możliwe rozszerzenie do 2TB, pewnie w cenie jaka jest teraz, ale przydałoby się aby tez była bardziej preferencyjna 🙂

 4. pawciu

  Cholera, naprawdę można zaoszczędzić 200%? Apple wpłaca na miesięczną kasę na konto, czy w jaki sposób otrzymujemy wynagrodzenie?

  Oszczędności 100% oznaczają kwotę 0 zł,

 5. Miikow

  Zastanawiam się nad jednym, piszesz :”Jeżeli chodzi o pakiet rodzinny, to już przy dwóch usługach jesteśmy dwa zł „do przodu”. Apple Music rodzinne to koszt ~30 zł, iCloud 200 GB to ~12 zł. Oszczędności mamy od razu, nawet jeżeli TV+ i Arcade nas wcale nie interesuje.” Czy te 200GB jest dla całej – na przykład 6-cio osobowej rodziny bo ja sam wykorzystuję dużo miejsca w iCloud więc te 200 na 6 osób to za mało.

 6. Kowalianin

  Dla mnie ten pakiet to zysk. Płacę teraz 12 zł za icloud, dopłacę 28 zł i przesiadam się z Tidal na Apple Music (20 zł) no i w końcu będę miał Atv+ za 8 zł. Dla mnie bomba.

  • Paweł

   I jeszcze Arcade. Gry mobilne bez reklam to coś wręcz niebywałego.

 7. Piotrek

  No dobra, ale trzeba zauważyć że jednak Polacy w stosunku do chociażby Niemców, czy Amerykanów zarabiają znacznie mniej co przekłada się na wyższe ceny w tych krajach. Gdyby porównać je do tego jaki to procent średnich zarobków mieszkańca tego kraju to mogłoby to wyglądać całkiem inaczej.

  • Jaromir Kopp

   Ale jakie to ma znaczenie? A Czesi? Też mniej, a płacą sporo więcej od nas.
   Powtarzam pytanie: jakie inne firmy stosują u nas w Polsce o tyle niższe ceny niż w innych krajach?

 8. MWW

  Czy to pewne `!?? „Warto wspomnieć, że w pakiecie „Dla Ciebie” aż dwie usługi są rodzinne. Apple Arcade i Apple TV+ są dostępne w rodzinie”

  • Jaromir Kopp

   Tak, pewne.