^
Apple One i iCloud

Ile trzeba dopłacić za większy iCloud w Apple One? Już wiemy!

Jaromir Kopp

30 października 2020

Niemal każdy, kto opłaca dwie usługi Apple, oszczędzi po przejściu na Apple One lub przynajmniej za darmo otrzyma dwie kolejne usługi. Wątpliwości mieli jednak ci, którym oferowana w pakietach przestrzeń iCloud nie wystarcza. Czy Apple uczciwie oblicza należność?

Jak aktywować Apple One i zacząć oszczędzać.

Gdy iCloud z pakietu Apple One to za mało

Apple One Dokupowanie miejsca w iCloud

Apple potraktował bardzo dosłownie pojawiające się w opisie funkcji stwierdzenie „dokupić”. Jeżeli zabraknie nam miejsca oferowanego przez pakiet Apple One, to do „One dla Ciebie” możemy dokupić 200 GB (11,99 zł) lub 2 TB (39,99 zł), a w przypadku „One dla rodziny” 2 TB (39,99 zł). Otrzymamy przestrzeń oferowaną przez One plus to co dokupimy. To bardzo interesujące, bo dzięki temu powstają pakiety 250 GB i 2,2 TB.

Apple One sumowanie miejsca iCloud

Warto przypomnieć, że pakietami iCloud 200 GB i 2 TB można dzielić się z rodziną. Oczywiście dzielimy się przestrzenią, a nie danymi. Żaden członek rodziny nie zobaczy naszych danych ani my jego, jeżeli nie zostaną w tradycyjny sposób mu udostępnione.

Większe niż 50 GB pakiety pozwalają też na używanie jednej (200 GB) lub 5 (2 TB) kamer zgodnych z HomeKit Secure Video (prywatny monitoring HomeKit) i przechowywanie z nich zapisanych klipów przez 10 dni. Nie zmniejsza to przestrzeni iCloud. Na razie nie wiem jeszcze, czy mając np. 200 GB z rodzinnego One i 2 TB dokupione, możemy korzystać z 6 kamer HomeKit Secure Video.

Jaką opcję Apple One wybieracie?

Więcej w Kupowanie większej ilości miejsca dyskowego iCloud

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Lukasz

  A w sytuacji np mam z rodzina (6os) Apple one, a chciałbym tylko dla siebie powiększyć o np 50 lub 200gb, tak żeby te dodatkowe gb były tylko dla mnie a nie do podziału ?

  • Jaromir Kopp

   Dzielenie jest dla całości iCloud. Możesz się nie dzielić wcale i kazać im kupić swoje pakiety.

 2. Michal

  A czy jak wykupie One to moja subskrypcja ATV+ nie zostanie utracona bo mam do lutego ?