^
OWC Thunderbolt Hub

OWC Thunderbolt™ Hub. Pojawiają się pierwsze akcesoria Thunderbolt 4

Jaromir Kopp

2 października 2020

O nowym wcieleniu Thunderbolt pisaliśmy już w styczniu tego roku. Jest ono dostępne w procesorach Intela 11. generacji Tiger Lake. Jak na razie nie ma go jeszcze w komputerach Apple, ale sytuacja może się zmienić w ciągu miesiąca lub dwóch.

UWAGA! Thunderbolt 3 w Macach z macOS 11 Big Sur jest zgodny z HUB-em OWC i Thunderbolt 4!

OWC Thunderbolt Hub robi z jednego, cztery porty

Wprowadzanie takich akcesoriów na rynek, świadczy wyraźnie, że Thunderbolt się rozpowszechnia. Pewnie nie w każdym z domów, ale na biurkach profesjonalistów już tak. Dlatego pojawia się zapotrzebowanie na więcej portów.

Tu znający temat mogą się zdziwić. Przecież urządzenia Thunderbolt można łączyć szeregowo do 6 sztuk. Jednak nie każde akcesorium dostępne na rynku ma dwa porty Thunderbolt, a dodatkowo, jeżeli zajdzie potrzeba zabrania urządzenia będącego gdzieś na początku łańcucha, to należy odłączyć od systemu też wszystkie pozostałe. Hub od OWC wraz ze standardem Thunderbolt 4 wybawia nas od takiego problemu.

OWC Thunderbolt Hub ma jeden port wejściowy oraz aż trzy „wyjścia” Thunderbolt 4. Dodatkowo zainstalowano w nim USB 3.2 w gnieździe USB-A i wejście zasilacza 20 V 5,5 A. Pozwala to na ładowanie komputera z mocą 60 W oraz zasilanie trzech urządzeń Thunderbolt.

Kiedy pojawią się pierwsze Maki z Thunderbolt 4?

Jak już wspomniałem, bardzo prawdopodobne, że Apple pokaże je jeszcze w tym miesiącu lub na początku listopada. Wcale nie muszą to być nowe Maki Intelem, bo Apple już oficjalnie potwierdził, że Apple Silicon będzie obsługiwał Thunderbolt.

Jedne z ostatnich pogłosek mówiły o jednoczesnej prezentacji MacBooków (Pro) 13-14″ w konfiguracjach z Intelem 11 generacji lub Apple SIlicon. To byłoby bardzo interesujące i odważne posunięcie. Zestawienie w bezpośredniej rywalizacji własnej i „cudzej” technologii w tej samej linii komputerów.

OWC Thunderbolt Hub dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 166,98€

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy