^
apple event wrzesien 2020

Co dziś zobaczymy podczas konferencji, nie czytaj, jeżeli lubisz niespodzianki

Jaromir Kopp

15 września 2020

Już dziś spotykamy się na wspólnym, choć wirtualnym oglądaniu konferencji. Teraz czas na podsumowanie tego, co już wiemy o nadchodzących produktach, czyli Apple Watch s6, Apple Watch „SE”, iPad Air 4, iPad 8, AirTags, AirPods Studio […].

Konferencja startuje o 19.00 naszego czasu

Będzie ją można oglądać najprawdopodobniej na stornie Apple Events i w aplikacji TV. Dodatkowo będzie dostępna You Tube.

My będziemy na bieżąco uzupełniać artykuł na mojmac.pl oraz komentować na Facebooku i Twitterze.

Co dziś zobaczymy?

U1

To nie jest nowość. Układ U1 UWB, czyli pracujący w ultraszerokim paśmie na wysokich częstotliwościach, jest już w każdym iPhone 11. I niestety tylko w nich. Teraz ma trafić do wszystkich nowych urządzeń dziś prezentowanych i wszystkich przyszłych. Będzie w Apple Watch, w Macach, Apple TV, Air Podsach, iPadach i nowych HomePodach.

Bardzo dziwne, że Apple nie dodał go do wcześniejszych premier. Brak go w iPhone SE i iPadzie Pro oraz w najnowszych komputerach. Coś się w założeniach Apple musiało pozmieniać.

iPad Air 4

Będzie miał obudowę podobną do iPada Pro z ekranem 10,8″. Dodatkowo port USB-C zastąpi poprzednio stosowany Lightning, ale po Pro nie odziedziczy Face ID. Touch ID ma być ukryty we włączniku (przycisku górnym). Wygląd iPada Air 4 zdradzili już producenci akcesoriów.

Najnowsze informacje są aż zbyt optymistyczne co do wnętrzności. Ponoć to w nim zadebiutuje A14. Wcześniej pisało się o A12X. Pamięć RAM ma mieć rozmiar 4 GB.

iPad 8

To nowość w przeciekach. Ponoć i podstawowy model iPada będzie dziś zaktualizowany. Na pewno nie zmieni się w nim złącze Lightning. Bardzo prawdopodobne, że jego forma też pozostanie bez zmian. Jednak otrzymać ma procesor A12X znany z poprzedniej generacji iPadów Pro. Ta informacja jest dość zaskakująca, bardziej spodziewałbym się awansu z A10, który jest w nim teraz na A12 bez X.

Apple Watch s6 vel „Pro”

Dostanie nowy sensor mierzący nasycenie krwi tlenem, co w obecnych czasach jest ważne nie tylko dla aktywnych. Również może się zmienić jego kształt Apple Watch s6, ale nie wymiary. Do tego dojdą nowe kolory obudów. Apple niestety pozbawi go Force Touch. Powinno to zwolnić miejsce, które może zostać wykorzystane dla większej baterii lub do nadania mu bardziej smukłego kształtu.

Dodatkowo ma się pojawić tańsza wersja pozbawiona EKG bazująca na s5. Aby było ciekawiej, Apple Watch s3 ponoć nie zniknie z oferty.

AirTags

Lokalizator od Apple ma bazować na sieci setek milionów urządzeń Apple. Dodatkowo precyzję lokalizacji AirTag ma zwiększać wbudowany obok Bluetooth LE układ U1 UWB, czyli pracujący w ultraszerokim paśmie na wysokich częstotliwościach. Będzie wodoodporny i ładowany indukcyjnie na ładowarkach od Apple Watch. Oby tylko Apple nie przesadził z ceną.

AirPods (Pro, Studio, etc.)

Jest też szansa, że dziś pojawią się nowe słuchawki. Poza tym, że AirPods Studio „wyglądają wspaniale” i mają układ U1 nie wiemy o nich wiele.

Pakiet usług Apple One

Jeżeli nie pojawią się słuchawki, to raczej na pewno pojawi się pakiet usług od Apple: Apple One. Uzależnieni będą mogli oszczędzić kilka złotych miesięcznie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy