^
LiDAR w iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro (Max) z LiDAR i niesamowitymi opcjami filmowania!

Jaromir Kopp

26 sierpnia 2020

To już w zasadzie jest pewne. iPhone 12 Pro (Max) będzie wyposażony w LiDAR, a nowe funkcje i wydajność A14 pozwolą na filmowanie w niesamowitych parametrach. Coś czuję, że wersje 128 GB i iCloud 200 GB szybko przestaną wystarczać.

4k aż w 240 klatkach na sekundę!

Uwaga: jeżeli jesteś ciekaw czy iPhone 12 Pro będzie wspierał ekran 120 Hz, zajrzyj tu.

Tak, dzięki wytrwałości Jona Prossera w poszukiwaniu przecieków wiemy już, że iPhone 12 Pro (Max) będzie mógł nagrywać wideo w zwolnionym tempie w rozdzielczości 4k!

To naprawdę niesamowite. Rozdzielczość, której jeszcze nie każdy jest w stanie doświadczyć w swoim domu z racji braku odpowiedniego telewizora, będzie nagrywana z prędkością pozwalającą na 8-krotne spowolnienie! To naprawdę niesamowite.

LiDAR wesprze robienie zdjęć i filmów w złym oświetleniu.

LiDAR jest już znany z najnowszych iPadów Pro. Jednak jego obecność w iPadzie można traktować jako wstęp. Jest bardzo przydatny w Poszerzonej rzeczywistości (AR), ale na razie w iPadzie nie wykracza mocno poza tą sferę.

Lepiej będzie w iPadach 12 Pro. LiDAR wesprze dodatkowo funkcje filmowania i robienia zdjęć zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Ułatwi ustawianie ostrości i rozpoznawanie obiektów w kadrze.

To nie koniec nowości związanych z aparatem w nadchodzących iPhone’ach 12 Pro. Dostaną one dodatkowy tryb robienia zdjęć w ciemności z długą ekspozycją. Będzie on wymagał umieszczenia iPhone’a na statywie lub nieruchomej powierzchni. Tu LiDAR nie będzie pomocny.

W egzemplarzach pochodzących z testowych produkcji w ustawieniach aparatu są też funkcje związane z ulepszoną redukcją szumów w obrazie, włączenie Bit Depth Video oraz powiększania. Część z tych opcji może nie pojawić się w finalnej wersji systemów dla iPhone’ow 12 Pro, choć będą dostępne „w standardzie”.

Przy okazji od Jona Prossera dowiadujemy się, że „nosek”, czyli wcięcie na przednią kamerę, głośnik i system Face ID będzie maiło praktycznie taki sam rozmiar jak obecnie, jednak Face ID zyska znacznie większy kąt działania.

Więcej możecie dowiedzieć się z filmu:

I jak się Wam te nowości podobają?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Dawid

    Nocne zdjęcia, nie wiem jak na iPhone, ale na mojej S10-tce są znakomite.
    240fps 4K może być bardzo fajne do nagrywania np. sportu, jakichś kreatywnych pomysłów (tak jak już w zeszłym roku pokazywali sami) czy po prostu wycieczkowych wideo.

    Szkoda, że czoło dalej pozostaje takie samo, ale miejmy nadzieję, że mają ku temu powód dla nas w przyszłym roku

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *