^
Publiczna beta dostępna

Publiczna beta numer 4 dostępna, również dla macOS Big Sur!

Mateusz Pełka

6 sierpnia 2020

Kolejna porcja poprawek i nowości dla urządzeń firmy Apple jest dostępna do pobrania! Publiczna beta iOS oraz iPadOS właśnie trafia do testerów. Ogromną nowością jest pierwsza wersja systemu macOS Big Sur!

macOS Big Sur

Ostatnimi czasy głośno było o dodaniu wsparcia dla filmów nawet w 8K na YouTube, ale to dopiero początek ogromnej listy zmian, więcej informacji znajdziecie w lipcowym numerze Mój Mac Magazyn.

Pierwsza publiczna beta systemu macOS Big Sur dostępna jest na:

 • MacBook 2015 i nowszy
 • MacBook Pro 2013 „late” i nowszy
 • iMac 2014 i nowszy
 • iMac Pro 2017 i nowszy
 • Mac Pro 2013 i nowszy
 • MacBook Air 2013 i nowszy
 • Mac mini 2014 i nowszy

Lista urządzeń jest długa i zadziwiające jest wsparcie nawet dla Maców z 2013 roku (a to już siedem lat od ich premiery).

iOS 14 oraz iPadOS

Zmian dla iPhone’a i iPad’a nie ma dużo, jedną z najbardziej oczekiwanych jest widget Apple TV, który pozwala na wznowienie oglądania ostatniego materiału oraz propozycje nowych pozycji z katalogu. Dodatkowo dodana została konfiguracja „Exposure Notification” do głównego menu ustawień systemowych. Aktualizacja zawiera również mnóstwo poprawek mniejszych błędów.

Lista urządzeń na które dostępna jest ta wersja systemu – tutaj dla iOS i tutaj dla iPadOS (łącznie z prezentacją zmian).

3, 2, 1… publiczna beta!

Niestety watchOS ominęła publiczna beta, nad czym osobiście ubolewam. Nie pozostało nam nic innego niż czekanie dalej. Tymczasem rozkoszujmy się dostępnymi nowościami!

Na stronie Apple dowiecie się jak oficjalnie zainstalować betę.


Pamiętajcie! Systemy w wersji beta mogą uniemożliwić korzystanie z niektórych usług lub nawet uszkodzić wasze urządzenie. Koniecznie zróbcie backup i miejcie na uwadze, że instalujecie wersje testowe na własną odpowiedzialność.

Mateusz Pełka

Z lenistwa i powołania programista, z zamiłowania UX/UI designer, z nudów fan produktywności i optymalizacji pracy, z pragnienia rozwoju aktywny członek lokalnej grupy programistycznej, pasjonat inteligentnych rozwiązań.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Piotr

  Big Sur wersja publicznej bety na iMac 27 . Trzy razy pobierałem i trzy razy próbowałem zainstalować . Niestety zawiesza się w początkowej fazie instalowania i zapętla instalację od początku. Niewiem czy to u mnie jakiś problem czy coś robię nie tak ale niestety muszę się przywrócić z backupu i zaczekać na coś co zadziała .

 2. obiektywnie

  Hmmmm,ja dziś po instalacji Wielkiego Siurka jak mawiają o Maku Big Sur.Zmiany koncepcyjnie na lepsze.Z początku baaaardzo wolno Mac mini chodził,potem po godzinie pracy coraz żwawiej i w końcu świetnie się pracuje.Szybciej niż na Catalinie.Tryb ciemny już dopracowany bezbłędnie,system nie zacina się,nie krzaczy programów-dobra oznaka dojrzałego oprogramowania.Dobrze przemyślane widżety,aczkolwiek lubiałem mieć w nich kalkulator,ale ok. Kalkulatorka może nie być.Ważne,że system spełnia oczekiwania.Mam nadzieję,że Mac OS Big Sur dokopie Windows 10,bo jak narazie robi dość wielkie postępy w wydajności i wyglądzie w parze z ergonomią użytku.