^
Nowy kable Lightning USB-c

iPhone 12: Apple zabierze zasilacz, ale da lepszy kabel

Jaromir Kopp

15 lipca 2020

Z myślą o braku zasilacza i słuchawek w pudełku z iPhone 12 powinniśmy się już pogodzić. Słuchawek trochę żal, ale i tak większość dokupowała bezprzewodowe, za to za zasilaczem raczej tęsknić nie będziemy, zwłaszcza że Apple pocieszy nas nowym kablem.

Kable do urządzeń Apple były wzorem

Dotąd mam przewody zasilające od iBooków i innych wiekowych komputerów Apple. Naprawdę są one zrobione z jakiegoś „lepszego” materiału. Podobnie stare kable słuchawkowe i „30-pin”. Choć uszkadzały się po jakimś czasie na końcach, to sam przewód był bardzo dobry.

Kilka lat temu coś się stało. Oszczędności, choć ja raczej stawiam na „ekologiczne” materiały, spowodowały pogorszenie się jakości kabli. Te USB-C dołączone do zasilacza w MacBookach wołają wręcz o pomstę do nieba. Mój jeszcze się trzyma, ale używam go w komfortowych warunkach. Również na obecne kabelki Lightning umieszczone w pudełkach, też słuchać narzekania.

Jednak jeżeli zdjęcia opublikowane na Twitterze okażą się prawdziwe, jest szansa, że kabel dodany do iPhone’ów 12 będzie służył długo i bez niespodzianek. Nowością jest zastosowanie przewodu z oplotem i wtyku USB-C.

A jak wasze doświadczenia z przewodami od Apple? „Wpisujcie miasta!”

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    Być może Apple zrozumiał, że wielu klientów kupowało kable Lightning innych firm właśnie ze względu na solidny nylonowy oplot. Teraz taki kabel zaoferuje Apple