^
Zębatka systemy aktualizacjie preferencje

Jeszcze raz wykonaj aktualizację systemu. Nowe poprawki bezpieczeństwa od Apple

Przemysław Marczyński

3 czerwca 2020

Nie często się zdarza, że Apple w przeciągu kilku dni sugeruje wykonanie aktualizacji systemu. Po wydaniu macOS 10.15.5 pod koniec maja, teraz otrzymujemy „Uaktualnienie uzupełniające”. Rozmiar pliku to ponad 1 GB danych.

Wszędzie aktualizacje

Poprawki nie dotyczą jedynie macOS. Ostatnio pisaliśmy o aktualizacji iOS 13.5. Poprawki dotarły również do tvOS (13.4.6) oraz watchOS (6.2.6). Wszystkie łaty wiążą się z zarządzaniem pamięcią  oraz błędem CVE-2020-9859: unc0ver pozwalającym na Jailbreak – ingerencję w dodatkowe funkie iPhone’a bez zgody Apple.

macos1551

Jeden duży organizm

To była chyba jedna z najszybciej wydanych aktualizacji, jaka została wydana po pojawieniu się nowej wersji systemów. Problem dotyczy iPhone’a, a nowe wersje pojawiły się praktycznie na wszystkich urządzeniach Apple. To dobitnie pokazuje jak ten system jest ze sobą połączony. Jedna zmiana w systemie ciągnie za sobą kolejne. Pokazuje to również spójność systemów za co ja ogromnie cenię Apple.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy