^
iPhone 12 Max

Dwa z czterech modeli iPhone’ów pojawią się później

Jaromir Kopp

3 czerwca 2020

W zasadzie możemy się już przyzwyczajać, że jesienią pojawią się nie trzy, a aż cztery modele iPhone’ów. Jednak nie wszystkie trafią do sprzedaży w tym samym momencie. Kluczem wyboru będzie wielkość ekranu.

Modele 6,1″ pojawią się wcześniej?

Od początków pandemii spekuluje się o możliwym opóźnieniu premiery iPhone’ów 12. Przez chwilę analitycy zastanawiali się nawet, czy w tym roku pojawią się jakieś nowe modele. Następnie mówiono o późniejszym niż zazwyczaj, bo październikowym, a nawet listopadowym terminie wprowadzenia do sprzedaży. Jednak im bliżej końca roku, tym więcej konkretnych informacji.

Wg raportu DigiTimes cytowanego przez Redmond Pie, Apple raczej nie wyrobi się z premierą pod koniec września, ale jeden, być może dwa modele (12 Max oraz 12 Pro) z ekranami wielkości 6,1″ trafią do masowej produkcji w okresie lipiec-sierpień. Pozostałe z ekranami mniejszymi i większymi dopiero w 3 kwartale tego roku zaczną być produkowane w pełnej skali.

Wcześniej pisaliśmy, że właśnie ekran 6,1″ ma być produkowane przez LG oraz Samsunga. Teraz informacje mówią o LG i BOA. Samsung ma produkować ekrany 5,4″ i 6,7″ zintegrowane z czujnikiem dotyku. W ekranach 6,1″ ma on być tak jak obecnie osobnym doklejanym elementem.

Do różnych dat rozpoczęcia sprzedaży iPhone’ów, Apple zaczął nas przyzwyczajać od modelu X. Widać, że „tradycja” będzie kontynuowana. Oznacza to, że najpierw zostaną zaspokojone potrzeby fanów rozwiązań „średnich”, a ci, którzy wolą skrajne wartości będą musieli na małego iPhone’a 12 5,4″ oraz gigantycznego iPhone’a 12 Pro Max 6,7″, poczekać trochę dłużej.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy