^
iPhone 12 Max

Cztery modele iPhone’ów, ale trzy rozmiary ekranów OLED

Jaromir Kopp

22 maja 2020

Informacje pochodzące z łańcucha dostaw sugerują, że Apple rozdzieli produkcję ekranów pomiędzy różne firmy i potwierdzają przecieki o ekranach OLED nawet w wersjach iPhone’ów 12 bez „pro”. Jednak ekrany i tak będą się różnić.

Ekrany w trzech rozmiarach

W tym roku ma się pojawić nowy, mniejszy iPhone 12, a wersja Pro Max będzie jeszcze większa. Choć modeli ma być 4, to dwa z nich 12 Max i 12 Pro będą mieć ekran o tej samej przekątnej. Dodatkowo doniesienia cytowane przez Patently Apple sugerują, że może to być ten sam ekran.

Samsung Display i LG Display będą dostarczać 6,1″ panele OLED, natomiast Samsung Display jest jedynym dostawcą 5,4″ i 6,7″ paneli OLED.

Panel 6,1″ będzie produkowany jako typ „add-on”, który zakłada czujnik dotyku na ekran OLED, natomiast panele 5,4″ i 6,7″ będą miały wbudowane czujniki dotyku. Będzie to pierwszy przypadek zastosowania przez Apple wyświetlacza ze wbudowanym czujnikiem dotyku w ekran, a nie będącym samodzielnym urządzeniem. Uwaga: chodzi o czujnik dotyku używany w obsługi interfejsu rozpoznający gesty, a nie czytnik linii papilarnych Touch ID.

Ponieważ technologia ta nie wymaga stosowania osobnej folii, może ona spowodować, że wyświetlacze będą cieńsze, a koszty produkcji niższe.

6,1″ panele OLED będą dostarczane zarówno przez LG Display, jak i Samsung Display. Wydaje się, że firma Apple zdecydowała się na zastosowanie w 6,1″ modelu czujnika dotyku osobno w celu ustabilizowania podaży i popytu. LG Display, który może produkować takie panele oprócz firmy Samsung Display, to też większe bezpieczeństwo dostaw.

Te informacje pochodzące z Patently Apple odbiegają od wcześniejszych, gdzie sugerowano, innych dostawców dla ekranów „nie pro” i innych dla Pro.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy