^
iOS, iPadOS, macOS ikony

Nadchodzi iOS/iPadOS 13.5.5, macOS 10.15.6. Mamy już bety

Jaromir Kopp

2 czerwca 2020

Nie minęły dwa tygodnie od oficjalnego udostępnienia iOS 13.5 z kilkoma ważnymi funkcjami, a pojawiły się już aktualizacje bezpieczeństwa do tych systemów. Tego samego dnia Apple udostępnił również deweloperom pierwsze bety iOS 13.5.5.

Nowy numer, ale nic nie wiadomo

Choć od opublikowania bet minęło kilkanaście godzin, to Apple nie zaktualizował notek do wydań dostępnych dla deweloperów, a podczas używania nie udało się zaleźć zauważalnych zmian.

Pojawiły się tylko bety trzech systemów: iOS, iPadOS i macOS. Do kompletu brakuje tvOS i następnej wersji watchOS. Być może zmiany nie dotyczą tych systemów lub ich bety pojawią się na dniach.

Interesujący jest dość znaczny skok numeracji. Apple pozostawił sobie 3 „wolne” pozycje. Może to świadczyć o ciut większych, choć niezbyt widocznych dla użytkownika zmianach lub obawie, że podczas okresu testowania, będzie trzeba jeszcze wydać kilka aktualizacji bezpieczeństwa z pominięciem testów deweloperskich. Przypomnę, że niestety iOS 13.5 bardzo szybko doczekał się Jailbreaka, czyli zawierał błąd lub błędy pozwalające na przejęcie nad nim kontroli i zostały one szybko odnalezione.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy