^
iOS 14 ikona

Czy iOS 14 zadziała na Twoim iPhone? Najprawdopodobniej tak!

Jaromir Kopp

2 czerwca 2020

Docierają do nas kolejne potwierdzenia listy urządzeń, na których zadziała iOS 14. Tym razem źródłem są analitycy z Izraela. Swoje wnioski oprali nie tylko na badaniach kodu iOS 14 pochodzącego z końca zeszłego roku.

Działa Ci iOS 13? To możesz być spokojny

Wcześniej informowaliśmy o liście zgodnych urządzeń z iOS 14, która powstała po badaniu bardzo wczesnej bety iOS 14. Tym razem serwis The Verifier cytowany przez Apple Insider powołując się na sprawdzone źródła mające dostęp do procesu deweloperskiego w Apple, również potwierdza:

iOS 14 zadziała na tych samych urządzeniach co iOS 13.

Oznacza to, że nowym systemem będą się mogli cieszyć użytkownicy iPhone’ów: 6s, 6s Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XR, Xs, Xs Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max oraz SE 2020.

Co z iPadami?

Nie mamy nowych wieści co do iPadów, ale wszystko wskazuje na to, że zgodnie z poprzednimi informacjami z aktualizacjami pożegnają się użytkownicy iPad Air 2. Kryterium „przyznania” nowego systemu jest procesor A9 lub nowszy. iPady Air 2 są wyposażone w A8X.

Wyjątkiem od tej reguły będzie tvOS. Nowa wersja nadal ma zachować zgodność z Apple TV HD, w której jest A8X. Warto przypomnieć, że z racji obcięcia zgodności z A8 i starszymi procesorami w iOS, HomePodOS od wersji 13.4 przeszedł do „gałęzi” tvOS.

Mam nadzieję, że zgodnie z „tradycją” ustanowioną po nieszczęsnych wpadkach wydajnością z iOS 11, Apple znów zoptymalizuje kolejny system i nie będzie on sprawiał problemów nawet na najstarszych zgodnych urządzeniach. Po co narażać się na kolejne procesy?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy