^
canal-atv-mm

Oceniamy nową usługę Canal+. Czy można już wyrzucić telewizor?

Można już oglądać Canal+ na Apple TV i urządzeniach mobilnych Apple. Wystartowała nowa usługa telewizji na żądanie, a ja postanowiłem sprawdzić jej słabe i dobre strony.

Do Canal+ zawsze miałem słabość nie tylko z faktu, że jest tam sporo polskich filmów. Dla mnie C+ zyskuje na tle innych stacji poprzez swoją ofertę kina francuskiego i europejskiego. Największym dla mnie bólem był brak aplikacji na Apple TV, a program NC+ Go delikatnie mówiąc… irytował mnie. Canal+ budzi się z letargu i oferuje nową usługę o nazwie… Canal+. Sprawdźmy zatem co fajnego oferuje nowy serwis, a co jest do poprawki.

Czego nie lubię w Canal+

Jak na marudę przystało, zabieram się w pierwszej kolejności za wytykanie błędów i niedociągnięć. Domyślam się, że start nowej usługi to poważne wyzwanie i ogarnięcie wszystkiego bez pomyłek jest arcytrudne. Na szczęście mamy już kompletą usługę od aplikacji na Apple TV, serwisu www oraz programu na iOS, na który przyszło nam czekać nieco dłużej. I tym małym prztyczkiem w nos zaczynam moje znęcanie się nad Canal+.

Nie ma wszystkich kanałów „na żywo”

canal-plus-tvlive

Chociaż aplikacja NC+ Go dobija mnie swoim wyglądem i kolorystyką to ma zasadniczą przewagę nad obecną wersją programu Canal+. W nowej usłudze brakuje kilku programów „na żywo”. Dla wielu osób, które nie mają anten (ja nie mam) może być to mocne ograniczenie w ofercie. Nie wiem, czy z czasem ta sytuacja się zmieni, ale dziś… wytykamy to jako minus nowej usługi.

Nie ma 4K

Zapomnijcie o super jakości obrazu. Wszystkie materiały są oferowane w jakości HD i chociaż dla wielu z nas będzie to wystarczający obraz to jednak gdzieś podskórnie czujemy niedosyt. Posiadacze super nowoczesnych telewizorów zapewne będą mogli bardziej pokręcić nosem, ale nie pomoże to niestety w uzyskaniu obrazu 4K. A przecież wiemy, że Canal+ taką ofertę posiada… za odpowiednią dopłatą.

Nie ma zwiastunów

Jak się czepiać to wszystkiego 🙂 W opisach filmów nie ma zwiastunów ani ocen z serwisów zajmujących się filmami. Nie jest ekspertem filmowym i wielokrotnie swoją decyzję o obejrzeniu czegoś podpieram opiniami innych osób. Tu nie mam niestety żadnych ocen, które mogłyby skłonić mnie do obejrzenia filmu. Jako laik… żałuję bardzo.

canal-plus-opisy

Brak filtrowania filmów

To chyba najbardziej mnie irytuje podczas korzystania z nowej oferty C+. Zarówno w serwisie internetowym, jak i w aplikacjach nie mogę porządnie posortować filmów i seriali. Chciałbym wylistować je alfabetycznie lub po dacie premiery. Nie ma takiej możliwości. A kiedy chciałbym wyświetlić wszystkie filmy i interesują mnie produkcje z HBO… niestety.

Tworzenie listy ulubionych filmów

Trochę głupia nazwa – Playlista… wolę bardziej swojsko brzmiące – Ulubione. A chodzi o miejsce, gdzie lądują programy, które chcemy obejrzeć. Będąc na liście filmów nie mogę dodać ich natychmiast do Ulubionych… tfu!… Playlisty. Muszę zanurkować w opisie filmu bądź serialu i tam wskazać ikonę gwiazdki. Jest to jedna z niewielu funkcji, jakie Canal+ mogłoby ukraść z NC+ GO.

Błędy w interfejsie

canal-plus-bledy

Podczas korzystania z aplikacji natrafiłem na dwa błędy w interfejsie. To zapewne potknięcie przy tłumaczeniu z języka francuskiego na polski. Widać też niemieszczący się tekst na jednym z rzutów ekranu. Mała rzecz, a jednak irytuje.

Nie ma usługi Canal+ dla obecnych abonentów

Ufam, że jest to jedynie faza wdrażania usługi i za chwilę abonenci Canal+ otrzymają dostęp do nowego serwisu i aplikacji. Bardzo chciałbym móc korzystać z tego rozwiązania, ponieważ mimo wspominanych wad, ilość plusów przewyższa moje marudzenie.

Co lubię w Canal+

Powiem wprost. Jest więcej fajnych rzeczy niż irytujących w nowej usłudze Canal+. A oto kila atutów nowej usługi, które przekonują mnie do skorzystania z tej oferty.

Telewizja na żywo

Wspomniałem Wam, że nie mam w domu anteny. Wszystko, co konsumuję w TV to programy nadawane w sieci. Canal+ daje mi możliwość oglądania telewizji bez konieczności podłączania anteny – wystarcza internet. I to jest ogromna zmiana, bo funkcja ta działa świetnie i mam wrażenie, że siedzę posiadam normalny dekoder telewizji. Jest to bardzo wygodne i intuicyjne.  Do tego dochodzi możliwość cofania o 9 godzin do tyłu programów telewizyjnych co jeszcze bardziej uprzyjemnia nam możliwości tej usługi. Szczególnie jak zostaliśmy rozpieszczeniu serwisami telewizji na rządzenie i już nie mamy ochoty pojawiać się przed telewizorem na godzinę wskazaną w programie telewizyjnym.

Przemyślany interfejs

canal-plus-1

To jest aplikacja, na jaką czekałem! Po pierwszym uruchomieniu wiem, że już chcę jej używać. Interfejs jest schludny, miły i przemyślany. Podział na kategorię filmów i seriali łatwo dostępny. Również menu na dolnej bece posiada to, co powinno się tam znaleźć: wyszukiwanie, telewizja na żywo, Playlista. Zawsze łatwo odgadujemy się w zakamarkach menu. Tak, tak, tak… bardzo mi się podoba to co Canal+ zrobił. Gratuluję.

Canal+ na Apple TV

canal-atv-mm

Dla tej jednej funkcji chcę korzystać z nowej usługi. Wreszcie oferta Canal+ w prosty i wygodny sposób może rozpalić mój telewizor. Bardzo brakowało mi tej opcji i nie ukrywam, że brak solidnej aplikacji skutecznie obniżał moją całkowitą ocenę oferty C+. Dziś program myCanal+ łatwo znajdziecie w sklepie z aplikacjami, bo jest na pierwszym miejscu wśród programów do pobrania za darmo. I wcale mnie to nie dziwi, bo jest świetna.

Raj dla kinomaniaków

Za 50 złotych mamy dostęp do dwóch dużych zasobów filmowych Canal+ oraz HBO. Jeszcze nigdy kanały C+ nie były w tak korzystnej cenie, a obok kanałów HBO, HD, HBO2 i HBO3 na żywo mamy również dostęp do HBO Go.  W pakiecie filmowym możemy dodatkowo oglądać FilmBox i AleKino+. Dla mnie to wszystko co jest potrzebne do szczęścia. Jednak gdy chcemy oglądać AXN, FOX, Comedy Central, Sci Fi HD, Kino Polska… i jeszcze kilka innym kanałów wybieramy opcję Fun&Info w cenie 25 zł miesięcznie. Wszystko dla fanów kina w jednej usłudze. Prawdziwy raj. 

Pobierz filmy na urządzenie

canal-plus-pobieranie

Nie zawsze mamy dostęp do szybkiego internetu w chwili gdy chcemy obejrzeć film 🙂 Canal+ pozwala na zapisanie filmu na urządzeniu o odtworzeniu go nawet gdy nie mamy dostępu do sieci. Zrobiono to bardzo mądrze dając nam możliwość wyboru jakości filmu jednocześnie oszczędzając miejsce na naszym dysku. Do pobranych materiałów dotrzemy wybierając Więcej… na belce menu. 

Działa AirPlay

Chociaż nie powinno być to zaskoczeniem, bo każda szanująca się aplikacja posiada tę funkcję. Życie jednak pokazuje, że są w App Store programy złe i niedopracowane. Tu Canal+ stanął na wysokości zadania i zrobił to w sposób zgodny z jabłkowym karate. Wszystko działa jak powinno. Muzyka, obraz fruwają pomiędzy urządzeniami bez problemów. Tak proszę trzymać. Tak ma to wyglądać 🙂

canal-plus-airplay

Na rynku wideo na żądanie zaczyna robić się ciasno. Canal+ dopełnia oferty filmowej i dla mnie jest bardzo ciekawą propozycją dla osób lubiących filmy. W cenie 50 złotych na miesiąc mamy dostęp zarówno do oferty filmowej Canal+ (Premium, Film, Dokument, Family, Seriale), jak również HBO i HBO GO. Do tego wchodzi jeszcze pakiet FilmBoxów i AleKino+. Dla mnie Canal+ jest dziś zwycięzcą. Co do pytania o telewizor to nie wyrzucajcie go. Przyda się do konsumpcji treści serwowanych przez Canal+ na dużym ekranie. Jednak demontaż anteny i dekodera można zacząć już dziś.

Pełną ofertę Canal+ możecie przetestować za darmo przez 31 dni.

Nowa usługa Canal+https://www.canalplus.com/pl/
Aplikacja myCanal na iOS/iPadOSpobierz

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Piotr

  Czekam tylko jeszcze na player.pl i chili.tv na pple TV i będzie komplet. Mam nadzieję, że będzie można kożystać z aplikacji mając aktualnie abonament w Canal +.

  • Przemysław Marczyński

   Też mam taką nadzieję. Byłoby to dziwne jeśli by się nie dało w przyszłości tego zrobić.

 2. Or

  Zainstalowałem, jednak chyba artykuł jest o czym innym. Brak hbo, hbo2, itp – jedynie jakieś odcinki dennych programów. Brak kanałów na życzenie, filmów, ogólnie aplikacja tragiczna. Autor pisał ten artykuł na podstawie materiałów reklamowych?

  • Przemysław Marczyński

   Klikać w linki w artykule i będzie wszystko jasne. Artykuł jest o tym co trzeba 🙂

 3. Rafał Rosłaniec

  Cześć Przemku.
  zedn
  Zainstalowałem na Apple TV 4K ich aplikację.
  Miałem problem, by zalogować się na konto – błąd uwierzytelniania.
  Dziwne, bo przez przeglądarkę logowanie zadziałało.
  Ale jak podpiąłem kartę płatniczą pod konto w Canal+, udało mi się zalogować.
  Popatrzyłem, jak to wygląda, odpaliłem kilka kanałów filmowych – zadziałały.
  Uruchomiłem sport (piłkę nożną) i zdziwienie – tzw. lagi.
  Czyli straty klatek podczas wyświetlania obrazu, na każdym kanale sportowym, gdzie był jakiś mecz.
  Po kilku dniach, uruchomiłem ponownie aplikację na Apple TV i zdziwienie – nie mogę się zalogować – ten sam błąd co poprzednio.
  Po kilku próbach, straciłem cierpliwość i wysłałem zgłoszenie do Canal+.

  Poniżej ich odpowiedź w temacie aplikacji pod Apple TV (część wycięta z mojej komunikacji)

  informuję, że zgodnie z moją poprzednią wiadomością aplikacja nie jest na razie wspierana na systemy Apple TV. Jest możliwe, że będzie działać ale w przypadku braku wsparcia mogą pojawiać się również błędy więc w miarę możliwości zalecam korzystanie z aplikacji na innych urządzeniach.

  Ciekawe, prawda? Aplikację ktoś napisał, generalnie działa, ale nie jest oficjalnie wspierana.
  Dziwne tłumaczenie Canal+.

  Następnego dnia od zgłoszenia bez problemy zalogowałem się za pomocą apki na Apple TV do Canal+ i działało do wczoraj wieczorem, dziś na razie jeszcze jej nie uruchamiałem.

  Na Ipad i Iphone, apka działa ok.
  Również sport działa ok, czyli mecze piłki nożnej.

  Podsumowując.

  Na minus:
  Apkę na Apple TV należy traktować w kategoriach ciekawostki, generalnie działa, ale są problemy gdy obraz bardzo szybko się przesuwa (sport) i dziwne tłumaczenia wsparcia dotyczące tej aplikacji.
  Dochodzi do tego duży koszt usługi – mała, w porównaniu do oferty poprzez satelitę, oferta kanałów.
  Przeciętna oferta filmów na żądanie, ale to się pewnie z czasem będzie zmieniać.
  Brak oferty na HBO GO.

  Na plus:
  Dobrze działające apki na Iphone i Ipad, możliwość oglądania z dowolnego miejsca, pod warunkiem oczywiście, że jest w miarę przeciętny dostęp do Internetu.
  Szybkie odpowiedzi wsparcia w temacie zgłoszenia.

 4. Siwy

  Dno totalnie. Logowania to jakaś masakra hasło do hasła do hasła. Idiota to zrobił do banku jest szybciej i łatwiej. Canal i hbo obraz gorszy niż z anteny a dźwięk standart stereo. Czy tam ktoś się na czymś ZNA, czy wie co to 4K DD 5.1 czy macie to w d… e bo i tak nie ma konkurencji. Dziady

 5. Maciej

  Witam, dzięki za krótkie streszczenie serwisu canal plus przez internet. Mam jedno pytanie może mi pomożesz? To co mnie odrzucało od nc+ go to był brak możliwości zmiany lektora na oryginalna ścieżkę Dźwiękowa takich seriali jak Family guy etc.. na kanale FOX . Teraz powtarzają ten sam błąd uniemożliwiając tej zmiany w nowym serwisie. I tutaj jest moje pytanie? Czy taka opcja zostanie wprowadzana? Biblioteka seriali kanału FOX jest tym co przyciąga mnie do tego serwisu i brak tej opcji jest rozczarowujący. Dodam ze oglądając kanał FOX na żywo taka opcja już istnieje?