^
Fraglesy w TV Plus

Fraglesy powracają! Kultowy serial Jima Hensona w TV+ Apple!

Jaromir Kopp

27 maja 2020

Kto z Was pamięta Wujek Matt z podróży albo psa Sprocketa? Kultowy pod koniec XX w. serial o polskim tytule „Fraglesy” (lub „Fragglesi”) powraca i to w Apple TV+! Na razie od miesiąca możemy oglądać mini serię „kwarantannową” w kilkuminutowych odcinkach.

Fraglesy zrestartowane przez Apple.

To już oficjalnie potwierdzone. Apple ogłosiło wczoraj rozpoczęcie współpracy z The Jim Henson Company w celu ponownego uruchomienia ukochanej przez wielu klasycznej serii „Fraglesy”.

Nowa seria Fraglesów zostanie ponownie wyreżyserowana jako globalnie dostępny Apple Original dla nowych pokoleń fanów, którzy będą mogli wspólnie cieszyć się nią na platformie TV+. Wyprodukowana przez The Jim Henson Company we współpracy z New Regency, seria znów połączy oryginalne gwiazdy: Gobo, Red, Boobera, Mokey, Wembley i Wujka Matta z podróży w nowych przygodach, ale w tym samym duchu co klasyk.

Więcej informacji o wznowieniu: Apple to reboot Emmy Award-winning fan favorite “Fraggle Rock” as all-new original series for kids and families.

Co ze starymi odcinkami?

Wczoraj kilka źródeł w tym Vulture informowało, że jeszcze dziś mogą się pojawić w TV+ stare odcinki Fraglesów. Byłby to ewenement na platformie Apple, gdzie jak na razie pojawiają się tylko oryginały wykonane na zlecenie Apple. Jednak jak twierdzi Vulture, Apple początkowo nie było zainteresowane starymi odcinkami, ale w końcu uznało, że lepiej jest, gdy widzowie mają dostęp do nowych nakręconych specjalnie dla TV+ serii, jak i starych na tej samej platformie.

Niestety wiele wskazuje, że dzisiejszy termin domniemanej premiery starszych serii Fraglesów w TV+ nie zostanie dotrzymany. Nie ma te oficjalnych potwierdzeń, że Apple wykupiło też i stare serie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.