^
Logic Por X 10.5 na Mac

Apple prezentuje największą aktualizację Logic od czasu wprowadzenia Logic Pro X

Jaromir Kopp

12 maja 2020

Tak dumnie jest zatytułowana notatka dla prasy opisująca najnowszą aktualizację Logic Pro. Wgląda na to, że nie rozmijają się z prawdą, bo zmian jest sporo. W aplikacji pojawiły się nowości, wypatrzone już na ujawnionych „niechcący” przez Apple zrzutach ekranu, o czym pisaliśmy wcześniej.

Live Loops „pro”, nowe narzędzia dla sampli i tworzenia rytmów

Mac i Logic Pro X to podstawowe narzędzia używane przez najlepszych muzyków i producentów na świecie do tworzenia muzyki, którą wszyscy kochamy.

Logic Pro X 10.5 to największa aktualizacja Logic od czasu premiery Logic Pro X, zawierająca nowe, potężne narzędzia, które zainspirują każdego artystę – od tych, którzy dopiero zaczynają pracę z Logic, po tych, którzy już używają jej do tworzenia albumów nagrodzonych Grammy. Nie możemy się doczekać, aż usłyszymy, co ci artyści stworzą dzięki tej aktualizacji.

To słowa Susan Prescott, wiceprezeski Apple ds. marketingu działu aplikacji.

Live Loops

To udoskonalona pod kątem zastosowań profesjonalnych wersja narzędzia znanego już z GarageBand dla iOS. To właśnie „żywe pętle” wypatrzono już wcześniej na stronach Apple. Ponieważ jej użycie jest zdecydowanie wygodniejsze na ekranach dotykowych, powstała aplikacja towarzysząca Logic Remote, pozwalająca na sprzęgnięcie iPada lub iPhone z Logic na komputerze i nagrywanie z użyciem ekranów dotykowych.

Sampler i Quick Sampler

Sampler reprezentuje następną generację popularnej w branży wtyczki EXS24 o zupełnie nowym, nowoczesnym wzornictwie i rozbudowanych kontrolach kształtujących dźwięk, zachowując pełną kompatybilność wsteczną.

Quick Sampler

Quick Sampler to szybki i prosty sposób na przekształcenie każdego pojedynczego dźwięku w instrument, który można używać podczas komponowania lub grać z jego użyciem na żywo.

Beat Creation

Logic Pro X 10.5 oferuje kolekcję nowych, kreatywnych narzędzi zaprojektowanych, aby szybko i płynnie budować oryginalne bity — integralną część produkcji hip-hopu i muzyki elektronicznej.

To wyimki z informacji prasowej. Widać, że Apple jednak nie odpuszcza swojemu działowi aplikacji. Mam nadzieję, że niebawem pojawi się również znaczna aktualizacja Final Cut Pro X, a plotki o ich wersjach dla iPadOS nie okażą się wyłącznie plotkami.

Więcej: Apple unveils biggest update to Logic since the launch of Logic Pro X.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Sławek

    Szkoda tylko, że aktualizacja nie zadziała na starym iMacu 2011 z systemem macOS High Sierra 🙁 na nowy sprzęt kasy brak. Zadziała dopiero od Mojave…. tjuuuu…

    • Harry

      pono można postawić i catalinę na starszych makach. check it out: