^
Logic Pro X z Live Loops

Szykuje się nowy Logic Pro X?

Jaromir Kopp

30 marca 2020

Jeden z użytkowników Reddit dokonał ciekawego odkrycia na stronach Apple poświęconych edukacji. Odkrył on tam zrzut ekranu z „nieistniejącej” wersji flagowego oprogramowania muzycznego Apple Logic Pro X.

Live Loops w Logic Pro X niebawem?

Właśnie ekran z Live Loops wzbudził sporą sensację. Funkcja trafiła do „amatorskiej” wersji Logic, czyli GarageBand dla iOS już 4 lata temu. Funkcja oferuje grą i nagrywanie ścieżek za pomocą puknięć w ikony oraz kolumny różnie skonfigurowanych sampli i syntetycznych instrumentów.

Obecnie Logic Pro może jedynie zaimportować tak wykonaną w GarageBand dla iOS (iPadOS) ścieżkę, jednak nie ma możliwości kreowania, za pomocą takich narządzi. Podobnie GarageBand dla macOS. Wydaje się to logiczne, bo w wersji na iOS wykorzystano zalety, jakie oferuje ekran dotykowy. Pozwala to na rejestrację „na żywo” efektów nawet jednoczesnych puknięć w różne ikony. No o do tego rozpoznaje gesty. Na komputerze dość trudno to zrealizować, ale po tym ekranie widać, że projektanci Apple mają na to jakiś pomysł. Są duże szanse, że przekonamy się o tym przy następnej aktualizacji Logic Pro X.

To samo miejsce w polskiej wersji językowej

Dla kontrastu poniżej zdjęcie ekranu z tego samego obszaru strony o edukacji, ale w wersji polskojęzycznej.

Żródło: Mac Rumors 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy