^
Zębatka systemy aktualizacjie preferencje

Aktualizacje macOS i watchOS też naprawiają błędy z FaceTime

Jaromir Kopp

9 kwietnia 2020

Dzień po wydaniu aktualizacji dla iOS i iPadOS 13.4.1, których głównym zadaniem jest przywrócenie zgodności z FaceTime na starszych urządzeniach z iOS 9.3.x i OS X El Capitan 10.11.x, przeszedł czas na komputery i zegarek.

macOS 10.15.4 aktualizacja uzupełniająca oraz watchOS 6.2.1

W informacjach o obu aktualizacjach Apple nic nie wspomina o dodatkowych poprawkach, poza naprawą zgodności z FaceTime.

Przypomnę, że aktualizacje macOS 10.15.4, iOS 14.4, iPadOS 13.4 i watchOS 6.2 odcięły użytkowników starszych iPadów 2 i 3 oraz iPhone’ów 4s, których nadal jest całkiem sporo w użyciu, od możliwości połączeń. FaceTime działał, tylko jeżeli oba urządzenia znajdowały się w tej samej sieci lokalnej. W takich sytuacjach zazwyczaj nie ma potrzeby używania FaceTime.

Po wczorajszych aktualizacjach nie ma już problemu z połączeniami FaceTime wideo, a na Apple Watch audio.

Czy często rozmawiacie za pomocą FaceTime, używając zegarka? Ja niezbyt, ale mój Tato zazwyczaj wszystkie połączenie ode mnie dobiera na zegarku.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Kamil

    U mnie problem pojawił się na iPhonie 6s.. brak możliwości wykonywania połączeń na na Apple Watch 5. Na szczęście problem już naprawiony 🙂