^
iPhone SE 2

iPhone 9 identyczny rozmiarem 8?

Jaromir Kopp

2 kwietnia 2020

Na dziś mam dla Was sporo złych wiadomości. Tym razem zasmucę oczekujących na pięknego, małego iPhone SE 2, czyli 9. Niestety tak jak już o tym wcześniej pisaliśmy, aby dobrze wewnątrz wyposażony iPhone mógł być tani, musi oszczędzić na szacie zewnętrznej. Apple znów wykorzysta zamortyzowane już projekty obudowy z wcześniejszych modeli.

iPhone 9 jak 8?

Niestety na to wygląda. Kolejne przecieki związane z akcesoriami do nowych iPhone’ów o tym świadczą. Wcześniej już widzieliśmy obudowę na iPhone „new 4,7” 2020”, która wyglądała bardzo podobnie jak dla modelu 8. Jednak jej „militarna” forma nie pozwalała na dokładne wyobrażenie sobie kształtu nowego iPhone’a.

Tym razem w serwisie Twitter pojawił się wpis:

https://twitter.com/jon_prosser/status/1245488619042885633?s=20

Widać na nim nowe osłony ekranu ZAGG InvisibleShield a w zasadzie informacje o nich, które pojawiają się na skanerach UPC pracowników sklepów z akcesoriami.

Niestety są one zgodne z szeroką gamą modeli (iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8) oraz iPhone 9. Jak widać te skórki, są dość „rozciągliwe”, więc nadal można mieć nadzieję, że iPhone 9 będzie się czymś wyróżniał, ale nie wciąż niestety będzie miał obłe krawędzie i proporcje znane z modeli od 6 do 8.

To podejście uwiarygadnia wcześniejsze sugestie o „większym” tanim bracie iPhone’a 9, czyli 9 Plus. Taka taktyka na ciężkie czasy po pandemii wydaje się uzasadniona. Będzie znacznie więcej klientów wrażliwych cenowo niż do tej pory.

Na pocieszenie: w środku będzie bardzo wydajny A13 i 3 GB RAM.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *