^
Etui UAG dla iPhone 9 vel SE 2

Obudowy na iPhone’a 9 (SE 2) już są! Premiera 5 kwietnia?

Jaromir Kopp

31 marca 2020

W magazynach sklepów sieci Best Buy pojawiły się obudowy dla iPhone’ów oznaczonych jako New iPhone 4,7″ 2020. Towarzyszy im zakaz ekspozycji do 5 kwietnia.

Wyczekiwany „tani” iPhone, premiera w ten weekend?

To bardzo możliwe. Obecnie pandemia sponiewierały rynki i zwyczaje na nich panujące. Apple też nie musi się sztywno trzymać wcześniejszych reguł. Dlatego czas moratorium na eksponowanie obudów na nowe iPhone’y nie musi zaskakiwać. Zresztą sprzedaż on-line może się rozpocząć wcześniej, bo i tak realizacja zamówienia zajmuje kilka dni.

Z e zdjęcia tyłu obudowy wiele nie wynika, poza potwierdzeniem rozmiaru ekranu oraz pojedynczego aparatu. Nadal nie ma pewności, ile cech wyglądu nowy iPhone 9 vel SE 2 odziedziczy po iPhone 8, a ile po dawnym SE. Obawiam się, że wzorem iPadów Pro, Apple będzie chciało maksymalnie wykorzystać znane już elementy, co raczej spowoduje rozczarowanie u fanów bardziej kanciastej formy znanej od iPhone’a 4 do 5(s) i SE. Obym się mylił, bo też z rozrzewnieniem wspominam tamte obudowy „z kantem”.

Wewnątrz raczej możemy być pewni superwydajnego A13 wspartego bardzo przyzwoitą ilością pamięci RAM.

Śnieg spadł, więc iPhone’y mogą pojawić się lada dzień.

Zdjęcie pochodzi z serwisu iPhone 9 vel SE 2 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. MAX

  A co z ceną za iPhone’a 9 (SE 2).

  • Jaromir Kopp

   Obstawiam 2049 zł

   • Maciej

    Bardziej bym się spodziewał 2349 bo zastąpi najpewniej obecną 8’mke. A nie zdziwiłbym się gdyby cena była 2449zł z uwagi na rosnący kurs dolara i euro.

 2. Łukasz

  „Śnieg spadł, więc iPhone’y mogą pojawić się lada dzień.”

  Uwielbiam takie gwiazdkowe niespodzianki. 😀