^
Apple Watch s4 3G LTE

Analiza snu, dzielenie się tarczami i kolejne nowości w Apple Watch

Jaromir Kopp

10 marca 2020

W kodzie wczesnej wersji iOS 14, do której dotarł 9to5mac, jest znacznie więcej nowości dotyczących watchOS 7 i Apple Watch niż tylko wspomniany już pomiar nasycenia tlenem i lepsze EKG. Wygląda na to, że w końcu doczekamy się systemowej analizy snu, ale o nie wszystko.

Tarcze zegarka

Skonfigurowane wg własnych upodobań tarcze zegarka, będzie można udostępniać innym użytkownikom Apple Watch za pomocą standardowego panelu udostępniania.

Infograph Pro. W następnym watchOS pojawi się uaktualniona wersja tarczy Infograph, która będzie zawierać tachymetr.

Tarcze ze zdjęciami z udostępnianych albumów.

Coś dla dzieci, a w zasadzie dla rodziców

Korzystając z własnego iPhone’a, rodzic będzie mógł skonfigurować i zarządzać Apple Watch swojego dziecka. Metoda ta oferuje również kontrolę rodzicielską, w tym zarządzanie zaufanymi kontaktami i dostępną muzyką.

Czas do szkoły: Nadzór rodzicielski idzie jeszcze dalej w iOS 14 i watchOS 7. Nowa funkcja o nazwie Schooltime pozwoli rodzicom zarządzać aplikacjami i komplikacjami, które mogą być używane w określonych godzinach, np. w czasie zajęć szkolnych.

Analiza snu i inne drobiazgi

Nowe informacje odkryte we wczesnym kodzie iOS 14 potwierdzają wcześniejsze doniesienia, że Apple w końcu uporał się z analizą snu za pomocą Apple Watch. Użytkownik będzie mógł ustawić spersonalizowany cel snu w aplikacji Zdrowie na iPhone. Aplikacja Zdrowie będzie również zawierać zalecenia dotyczące poprawy czasu trwania i jakości snu.

Jeszcze więcej niezależności w watchOS 7. Nowy system pozwoli na tworzenie aplikacji dla Apple Watch jako całkiem niezależne. Obecnie, choć zegarem ma własny sklep, to aplikacji watchOS są tworzone jako dodatek do programów iPhone’owych.

Od dawna uważałem, że Apple Watch jest jednym z najciekawszych produktów Apple ostatnich lat, teraz tylko wypada mi się utwierdzić w tym przekonaniu. Miejmy nadzieję, że „odkrycia” dokonane przez 9to5mac znajdą potwierdzenie w finalnej wersji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy