Wada w układach Cypress i Broadcom naraża lub na szczęście narażała miliardy urządzeń, w tym niektóre Maki, iPhone’y, Amazon Echo i sporo smartfonów z Androidem na „rozszyfrowanie” części transmisji. Podatność występuje też w bardzo wielu routerach.
Podatność polega na tym, że w przypadku rozłączenia od punktu dostępowego, zachowuje on niewysłane paczki z danymi w buforze, a potem wysyła je w „eter” zaszyfrowane kluczem składającym się z samych zer.
Atakujący będący w pobliżu punktu dostępowego, może wywołać rozłączenie, wysyłając fałszywe ramki zarządzające. Po rozłączeniu punkt dostępowy wysyła zazwyczaj około kilku kilobajtów zaległych danych „zaszyfrowanych” kluczem z zer. Nie jest tego wiele, ale w przypadku ataku celowego, może to mieć znaczenie.
Najważniejszą informacją jest to, że Apple załatał w swoich urządzeniach wspomnianą podatność już w październiku. Więcej o łatkach można przeczytać w komunikatach Apple: macOS, iOS (iPadOS). Układy z wadą znajdują się w urządzeniach:
Kolejny raz widać, jak ważne jest przestrzeganie aktualności systemów i instalowanie publikowanych uaktualnień. Jednak warto zaznaczyć, że obecnie zdecydowana większość transmisji internetowych jest dodatkowo szyfrowana np. przez przeglądarki (https). Safari wyraźnie informuje, jeżeli jakaś storna nie używa szyfrowania. Również dane wysyłane „w chmury” są szyfrowane. W przypadku takich transmisji wspomniana podatność nie jest groźna.
Więcej informacji: Flaw in billions of Wi-Fi devices left communications open to eavesdropping.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.