A to ci heca! Eero wyprzedził Linksysa i jest pierwszym zgodnym z HomeKit routerem dostępnym na rynku. Niestety Eero nie jest marką zbyt popularną w Polsce.
Po zapowiedziach o pojawieniu się „w najbliższym czasie” Eero udostępniło wreszcie aktualizację użytkownikom swoich modeli Eero, Eero Pro i eero Beacon, która dodaje dodatkowe zabezpieczenia dla urządzeń HomeKit. To całkiem sensowne wyjaśnienie, po co routerom zgodność z HomeKit, zaprezentowane na blogu Eero:
Wiele z podłączonych urządzeń, takich jak żarówki, termostaty, wtyczki i zamki do drzwi, które posiadamy w naszych domach, aby mogły funkcjonować, potrzebują jedynie dostępu do ograniczonego zestawu usług internetowych. Jednakże, po dodaniu urządzenia do sieci domowej, urządzenie może uzyskać dostęp do każdego innego urządzenia w domu, jak również do każdej strony internetowej lub usługi w Internecie, bez Twojej zgody lub wiedzy. Przy nieograniczonym dostępie, pojedyncza wada urządzenia może narazić na ryzyko cały Twój dom — co zmienia się obecnie z eero jako routerem obsługującym HomeKit.
Dzięki Apple HomeKit eero zapewnia jeszcze większą ochronę akcesoriów HomeKit oraz łatwy sposób zarządzania tym, z czym mogą się one komunikować w domu i w Internecie. Akcesoria HomeKit automatycznie otrzymują uprawnienia tylko na podstawie tego, czego potrzebują, a Ty możesz dodatkowo ograniczyć ich dostęp ręcznie, jeśli wolisz.
Na podstawie ustawień aplikacji HomeKit system eero może zapiąć firewall dla każdego z obsługiwanych przez Ciebie akcesoriów HomeKit. eero uniemożliwi im komunikację z innymi urządzeniami podłączonymi do sieci domowej oraz z nieautoryzowanymi usługami w Internecie.
Ogranicz do domu: najwyższy poziom. Akcesorium może współpracować tylko z platformą HomeKit za pomocą urządzeń Apple. Akcesorium nie będzie łączyło się z Internetem lub lokalnymi urządzeniami, więc usługi innych firm, takie jak uaktualnienia oprogramowania sprzętowego, mogą być zablokowane. Może to zablokować niektóre inne funkcje jak np. synchronizację czasu z zegarami internetowymi.
Automatyczny: domyślny poziom zabezpieczeń. Akcesorium może komunikować się z platformą HomeKit oraz odbierać połączenia zalecane przez jego producenta. Uwaga: te zalecenia producent musi podać w planie produkcji do Apple, przed certyfikacją produktu lub jego oprogramowania (firmwaru). Oznacza to, że starsze urządzenia, w których producent dawno nie aktualizował oprogramowania, mogą nie obsługiwać tego trybu.
Bez ograniczeń: najniższy poziom. To ustawienie pozwala ominąć bezpieczny router i zezwala akcesorium na interakcje z dowolnym urządzeniem w sieci lub usługą internetową. Czyli wszystko dobywa się tak jak do tej pory, o ile sami nie konfigurowaliśmy ręczne ograniczeń na naszym routerze.
Więcej informacji: eero Now Supports Apple HomeKit
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.