^
Eero mesh już ze wsparciem dla HomeKit

Eero mesh już ze wsparciem dla HomeKit

Jaromir Kopp

27 lutego 2020

A to ci heca! Eero wyprzedził Linksysa i jest pierwszym zgodnym z HomeKit routerem dostępnym na rynku. Niestety Eero nie jest marką zbyt popularną w Polsce.

Eero zgodne z HomeKit

Po zapowiedziach o pojawieniu się „w najbliższym czasie” Eero udostępniło wreszcie aktualizację użytkownikom swoich modeli Eero, Eero Pro i eero Beacon, która dodaje dodatkowe zabezpieczenia dla urządzeń HomeKit. To całkiem sensowne wyjaśnienie, po co routerom zgodność z HomeKit, zaprezentowane na blogu Eero:

Wiele z podłączonych urządzeń, takich jak żarówki, termostaty, wtyczki i zamki do drzwi, które posiadamy w naszych domach, aby mogły funkcjonować, potrzebują jedynie dostępu do ograniczonego zestawu usług internetowych. Jednakże, po dodaniu urządzenia do sieci domowej, urządzenie może uzyskać dostęp do każdego innego urządzenia w domu, jak również do każdej strony internetowej lub usługi w Internecie, bez Twojej zgody lub wiedzy. Przy nieograniczonym dostępie, pojedyncza wada urządzenia może narazić na ryzyko cały Twój dom — co zmienia się obecnie z eero jako routerem obsługującym HomeKit.

Dzięki Apple HomeKit eero zapewnia jeszcze większą ochronę akcesoriów HomeKit oraz łatwy sposób zarządzania tym, z czym mogą się one komunikować w domu i w Internecie. Akcesoria HomeKit automatycznie otrzymują uprawnienia tylko na podstawie tego, czego potrzebują, a Ty możesz dodatkowo ograniczyć ich dostęp ręcznie, jeśli wolisz.

Na podstawie ustawień aplikacji HomeKit system eero może zapiąć firewall dla każdego z obsługiwanych przez Ciebie akcesoriów HomeKit. eero uniemożliwi im komunikację z innymi urządzeniami podłączonymi do sieci domowej oraz z nieautoryzowanymi usługami w Internecie.

Routery HomeKit oferują trzy tryby pracy związane z akcesoriami HomeKit:

Ogranicz do domu: najwyższy poziom. Akcesorium może współpracować tylko z platformą HomeKit za pomocą urządzeń Apple. Akcesorium nie będzie łączyło się z Internetem lub lokalnymi urządzeniami, więc usługi innych firm, takie jak uaktualnienia oprogramowania sprzętowego, mogą być zablokowane. Może to zablokować niektóre inne funkcje jak np. synchronizację czasu z zegarami internetowymi.

Automatyczny: domyślny poziom zabezpieczeń. Akcesorium może komunikować się z platformą HomeKit oraz odbierać połączenia zalecane przez jego producenta. Uwaga: te zalecenia producent musi podać w planie produkcji do Apple, przed certyfikacją produktu lub jego oprogramowania (firmwaru). Oznacza to, że starsze urządzenia, w których producent dawno nie aktualizował oprogramowania, mogą nie obsługiwać tego trybu.

Bez ograniczeń: najniższy poziom. To ustawienie pozwala ominąć bezpieczny router i zezwala akcesorium na interakcje z dowolnym urządzeniem w sieci lub usługą internetową. Czyli wszystko dobywa się tak jak do tej pory, o ile sami nie konfigurowaliśmy ręczne ograniczeń na naszym routerze.

Więcej informacji: eero Now Supports Apple HomeKit 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy