^
carcassonne-mojmac

Carcassonne – wyjątkowa gra w promocji

Przemysław Marczyński

23 stycznia 2020

Carcassonne to jedna z najpopularniejszych gier planszowych. Dla mnie kultowa pozycja i uwielbiam ją w każdej postaci. Gra posiada wiele odsłon w tym wersję Star Wars, masę dodatków, ale co najważniejsze rewelacyjną odsłonę w wersji iOS. Dla mnie Carcassonne od Coding Monkey to jeden z najlepszych portów gier, w jakie miałem okazję grać. Lubię gry planszowe niestety brak czasu sprawia, że często ratowałem się wersjami cyfrowymi ulubionych tytułów. Budowanie miast w Carcassonne zdecydowanie jest moim faworytem.

Promocja na Carcassonne

Trwa duża przecena gier od programistów z Coding Monkey. Głównym tytułem, na jaki Was namawiam to wspomniany Carcassonne. O moich doświadczeniach z tej gry możecie przeczytać tutaj. Dziś ten tytuł możecie nabyć za 23,99 zł.

carcassonne-2

Nie mniej świetnie gra mi się w Lost Cities. Ta karciana wyjątkowego twórcy gier Reinera Knizia uczy strategii i niesamowicie wciąga. Za ten tytuł zapłacimy niecałe 9 zł. Zakochacie się, obiecuję. Przecena trwać będzie do końca lutego.

Co się stało?

Dlaczego trwa akcja promocyjna? Coding Monkey wygasła licencja od Hans im Glück – właściciela praw do Carcassonne. Od marca tytuł zniknie ze sklepu. Jednak Coding Monkey zapewnia, że przez rok jego serwery będą działać umożliwiając rozgrywkę wieloosobową, a jeśli będzie potrzeba, ten okres zostanie przedłużony. Fani Carcassonne nie zostaną jednak bez możliwości zakupu. Prawa na tworzenie gry przejmuje Asmodee i w marcu będzie można kupić wersję na wszystkie platformy iOS, iPadOS oraz macOS. Ze zrzutów ekranu na stronie www zapowiada się również świetnie wyglądający tytuł.

Mogę się jedynie domyślać, że cena gry będzie wyższa od tego co oferuje nam dziś Coding Monkey. Dla mnie ich wersja jest warta swojej ceny (i to bez rabatu). Oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie, a sama miodność rozgrywki i wrażenia z wirtualnego stołu są niesamowite. Bawcie się dobrze 🙂

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy