^
Twitter Live Photos

Twitter i Live Photos… no w końcu!

Jaromir Kopp

12 grudnia 2019

Aż cztery lata były potrzebne, aby Twitter zaakceptował Live Photos. Od dziś udostępnianie ruchomych zdjęć na profilach twitterowych będzie łatwe i szybkie. Oby inne serwisy poszły w ślady Twittera, nie czekając aż kolejne 4 lata.

Twitter skonwertuje za Ciebie

Live Photo, to forma wykonywania zdjęć wprowadzona wraz z iPhone’em 6s (Plus). W rolce jest zapisywany film, który rozpoczyna się półtora sekundy przed wciśnięciem spustu migawki i trwa 3 sekundy. Klip zawiera również dźwięk. Poza filmem jest zapisywane zdjęcie nieruchome, używane w sytuacjach, gdy nie można odtworzyć filmu np. właśnie w większości uniwersalnych, niezależnych od platform serwisów społecznościowych.

Bez problemu można wymieniać się „żywymi zdjęciami” z użytkownikami urządzeń Apple, jednak aby takie zdjęcie bez utraty jego „żywotności” wysłać innym lub umieścić na portalach społecznościowych, należało skonwertować je na GIF lub film. Wymagało to użycia aplikacji firm trzecich lub niezbyt prostych zabiegów w iOS (patrz, jak skonwertować Live Photo na GIF za pomocą iOS).

Dodatkowo od dwóch lat dostępne są w systemowej aplikacji Zdjęcia specjalne efekty do „Żywych zdjęć”. Można je rozmyć, zapętlić lub odtwarzać „tam i z powrotem”. Aplikacja sama podpowiada, który efekt może być najciekawszy, ale wybór należy do nas.

Twitter Live Photos dodawanie

Od dziś, jeżeli chcemy zamieścić na Twitterze Live Photo lub jego wersję efektem, możemy to zrobić bez kombinowania. Wystarczy, że po dodaniu jej do tweeta, pukniemy w ikonkę z napisem GIF. Zostanie ono skonwertowane na animację GIF, niestety jakość jej jest oczywiście gorsza niż prawdziwego zdjęcia i jest pozbawiona dźwięku. Jednak to już i tak spory postęp i ułatwienie, gdy nasze Live Photo są warte udostępnienia.

Jak na iPhone zrobić animowany GIF, bez dodatkowych aplikacji

Więcej o Live Photo 


Szukasz prezentu dla użytkownika komputera Apple Mac? Chcesz pogłębić swoją wiedzą na temat macOS? Sprawdź najnowszą książkę z serii Proste Poradniki macOS Catalina!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy