Adobe zdążył, choć „za pięć dwunasta”. Obiecany rok temu Photoshop dla iPada jest od dziś dostępny. Czy spełni wwasze oczekiwania, możecie sprawdzić sami i macie na to 30 dni.
Miłym zaskoczeniem jest, że Photoshop działa praktycznie na każdym urządzeniu, na którym jest zainstalowany iPadOS 13.1, czyli od iPada mini 4 i iPada Air 2 w górę. Oczywiście obsługuje Apple Pencil 1 i 2, ale bez niego również można pomazać sobie palcem lub dowolnym innym pisadłem palec udającym.
Aplikacja dopiero co ukazała się w App Store. Adobe nawet jeszcze nie zdołał uruchomić wszystkich stron wsparcia dla niej. Jednak już można pobrać i zainstalować aplikację oraz rozpocząć próbny darmowy okres. Oczywiście, jeżeli subskrybujecie Adobe CC, to Photoshop dla iPada należy Wam się gratis. Wystarczy zalogować się za pomocą swojego Adobe ID. Miesięczny abonament po okresie próbnym za Photoshopa dla iPada to 48 zł i można go opłacać przez App Store.
Adobe chwali się następującymi możliwościami:
Twórz z pełnymi PSD:
Twórz na iPadzie za pomocą funkcji Photoshopa, które znasz i lubisz, od retuszu i kompozycji po tryby retuszu punktowego i mieszania. Warstwy? Oczywiście są tutaj. Rozdzielczość? Bez różnicy. Twoje PSD są dokładnie takie same, niezależnie od tego, czy pracujesz na komputerze, czy na szczycie góry.
Znane narzędzia, sterowanie opuszkami palców:
Pracuj ze stosem warstw i narzędziami z paska narzędzi tak jak na komputerze. Przeciągnij, zsuń, dotknij, bazgraj, przesuń – poczujesz się bliżej swojej pracy niż kiedykolwiek wcześniej. A dzięki kontekstowemu interfejsowi użytkownika wyświetlane są tylko podstawowe narzędzia i panele, dzięki czemu możesz skupić się na obszarze roboczym, a nie na bałaganie.
Pracuj w dowolnym miejscu:
Łatwo jest zsynchronizować swoje PSD między urządzeniami. Twoje dokumenty są automatycznie zapisywane w chmurze Adobe podczas pracy i dostępne na dowolnym urządzeniu z programem Photoshop.
Komponowanie:
Dokonuj precyzyjnych wyborów za pomocą narzędzia Szybki wybór, narzędzia Lasso i zaawansowanych opcji zaznaczania, takich jak wtapianie. Użyj pędzla, aby zamaskować niektóre fragmenty obrazu i stworzyć z nich wyrafinowane kompozyty.
Retusz:
Edytuj i ulepszaj obrazy oraz usuwaj niechciane elementy za pomocą takich funkcji jak punktowy retusz i pieczęć klonowania.
Od siebie dodam, że Photoshop współpracuje z Plikami jednakowo przy odczycie, jak i zapisie plików obsługiwanych przez Photoshopa.
Niestety nie mam od jakiś 15 lat częstych kontaktów z Photoshopem, więc nie jestem w stanie porównać dostępnych funkcji. Jednak po wcześniejszych doniesieniach i wnioskując z opisu, nie ma jeszcze wszystkiego, co było rok temu obiecane, choć najważniejsze narzędzia są.
Jeżeli są wśród Was fachowcy od Adobe, to dajcie znać, co sądzicie o tej wersji Photoshopa.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.