^
Apple TV Plus startuje

Apple TV+ już działa! Jak uruchomić darmowy roczny abonament

Jaromir Kopp

1 listopada 2019

Ten moment Jobs, podsumowałby swoim ulubionym „Bum”. Stało się, Apple TV+ ruszyła! I są pewne drobne niespodzianki.

Ceny subskrypcji

Tak, od razu zacznę od rzeczy, która mnie zaskoczyła. Do tej pory znana mi była miesięczna cena abonamentu za TV+. To jak już było do września wiadomo 24,99 zł. Jednak nie wiedziałem, że jest opcja rocznej opłaty w wysokości 249,99 zł. To zawsze dwa miesiące gratis.

Apple TV Plus subskypcja, opcje

Za darmo przez rok

Taką ograniczoną czasowo ofertę Apple zaproponowało wszystkim, którzy kupili po 10 września jakieś urządzenia Apple, na którym można oglądać Apple TV+. Czyli: Mac, iPhone, iPad, iPod Touch i oczywiście Apple TV.

Urządzenie po zakupie musi być aktywowane do naszego głównego konta Apple ID. To musi być pierwsza aktywacja urządzenia, czyli odpadają te z drugiej ręki. Mogą być „odnowione” przez Apple (Refubrished), ale nie mogą być nigdy wcześniej aktywowane i połączone z innym kontem Apple ID. Roczną darmową subskrypcją można się dzielić z innymi za pomocą Chmury rodzinnej. Jeżeli darmową subskrypcję przerwiemy, to tracimy ją bezpowrotnie.

Seriale Apple nie są jakoś nachalnie promowane w aplikacji TV. Należy przejść do paska TV+ i wybrać, któryś z seriali. Jeżeli zobaczymy ikonę „Obejrzyj” lub „Jak oglądać” to powinna się pojawić informacja o ofercie „Rok za darmo”. Jeżeli ją klikniemy, to dowiemy się również, które urządzenie zapewnia nam ten rok gratis. Następnie jesteśmy informowani o warunkach i dacie, kiedy abonament przekształci się w płatny.

Apple TV Plus co funduje abonament

Uwaga! W moim przypadku gdy zalogowałem się po kliknięciu oferty, w kolejnym kroku zobaczyłem komunikat, że darmowy rok mi jednak nie przysługuje. W niektórych informacjach od Apple podają, że ofertę można zrealizować tylko na kupionym urządzeniu. Ja niestety już swojego urządzenia nie mam teraz przy sobie. Pełni ono odpowiedzialną funkcję gdzieś daleko ode mnie.

Nie wybrałem przycisku Kup. Po ponownym podejściu już nie grymasiłem i chciałem wydać te 25 zł po 7-dniowym okresie próbnym. Jednak gdy kliknąłem Kup, pojawił się komunikat, że mam już tę subskrypcję. Okazało się, że jest to właśnie ta obiecana przez Apple, roczna darmowa, którą zapewniło mi aktywowanie nowego iPoda Touch do mojego konta.

Jednak jeden z naszych redaktorów, choć ma nowe urządzenie spełniające warunki, to nie zobaczył propozycji darmowego okresu. Sprawę będziemy wyjaśniać. Inne osoby nie miały problemów z aktywacją darmowej rocznej oferty.

Co mamy

Usługa TV+ wkomponowuje się w resztę oferty aplikacji TV. Jak już wspomniałem, nie jest specjalnie eksponowana, a proponowane inne tytuły „podobne” mogą być filmami, które tradycyjnie można kupić lub wypożyczyć jak kiedyś w iTunes.

Zgodnie z zapowiedziami, dostępne są pierwsze odcinki kilku serii zleconych przez Apple. Po trzy części „See” „The Morning Showł” „For All Mankind”. „Dickinson” i inne produkcje mają już więcej odcinków. Jest też pełnometrażowa „Królowa słoni”. Filmy można oglądać on-line lub pobrać, aby obejrzeć później bez konieczności używania internetu.

Miłego oglądania!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (16)
L

16 komentarzy

 1. Mariusz

  Osobiście jestem trochę zawiedziony. Po takiej pompie i wielkim show w czerwcu liczyłem na streaming z prawdziwego zdarzenia typu Netflix z produkcjami zewnętrznymi na licencji. Tv+ to jedynie kilka seriali i 1 film. Serio? HBO za 25 zł ma dużo lepsza ofertę. Może coś się zmieni przez rok, ale na razie słabo. Mega słabo.

  • Marlice

   Dlatego dają za darmo – będą zapełniać różną zawartością przez ten czas, zbierając dane potencjalnych zainteresowanych 🙂
   Za rok już pewnie będzie 30-50 różnych produkcji i wtedy to będzie miało sens.

   • Jaromir Kopp

    Za to „For All The Mankind” dobrze, że ma obecnie tylko 3 odcinki… b o bym się do jutra nie oderwał

  • Jaromir Kopp

   Najpewniej oglądałeś inne zapowiedzi niż my, bo w nich było wszystko jasno opisane

   Dodatkowo zupełnie nie rozumiesz zasady, na jakiej działa TV i Channels. Apple tak jak w przypadku aplikacji, udostępnia platformę i ew zbiera opłaty, ale nie kupuje licencji. W Channels każdy operator może publikować swoją ofertę i ją udostępniać w YV App. Dlatego Apple tego nie dubluje. Niestety operatorzy jak HBO i inni tacy mają w poważaniu Polskę. U nas jest tylko jeden kanał dostępny Smithsionians TV. Ale to już nie ejst wina Apple.

 2. Piotr

  Nie wiem czy dobrze rozumiem. Za 24zł dostaję tylko tych parę seriali od apple? Myślałem, że w tej cenie będą normalnie filmy i seriale, a oprócz tego produkcje autorskie tak jak jest to w Netflixie. Narazie nie ma nawet po co włączać okresu próbnego bo starczyło by na jeden dzień oglądania. Mam nadzieję, że docelowo będzie to szersza oferta.

  • Przemysław Marczyński

   Myślę, że nie tylko Ty jesteś zaskoczony 🙂 Jeśli z tego nie ulepią czegoś dużego to nie będę zdziwiony, że usługa jest za darmo do każdego iPhone’a na rok.

 3. Tomasz Wołkowski

  Jak narazie cała oferta. Niedługo pewnie będzie poszerzana. Gdyby nie mieli tego w planach, to w ogóle by nie startowali z tą usługą. A wolę taką ofertę gdzie 100% filmów nie znam i mam 10 filmów, niż taką jak na HBO , że 80% ze 100 filmów znam, bo są przed rokiem 2000.

 4. Jacek

  Kilka seriali i film, mój Boże…i 25 zł. Do tego seriale bez polskiej ścieżki językowej !!! Żona obejrzała pół odcinka, dzieci z pretensjami że tatuś przecież tam jest wszystko płatne ! Zrobiło mi się głupio.
  Apple jest niesamowite. Tyle zapowiedzi. Ci z Tetfilxa i HBO pospadali z krzeseł ze śmiechu.

  • Jan

   Co to znaczy, że nie ma polskiej ścieżki językowej? Czyli nie ma także polskich napisów?

   • Jaromir Kopp

    Są napisy nawet dla niesłyszących (z opisem). Audio jest tylko w Helpsters

  • Jaromir Kopp

   To nie masz chmury rodzinnej?!?

 5. Krzysztof

  3 listopada aktywowałem darmowy 7 dniowy dostęp do Apple TV+ z zakupionego przed 10 września urzadzenia Apple.
  w miedzy czasie zakupiłem urządzenie Apple TV 4k.
  Zgodnie z warunkami promocji należy mi się roczny i bezpłatny dostęp do TV+.
  Czy muszę teraz anulować darmowy 7 dniowy okres próbny, aby skorzystać z rocznego bezpłatnego okresu na nowo zakupionym urządzeniu Apple TV 4k ?
  Dodam, że obie aktywacje TV+ będą z tego samego Apple ID.

  • Jaromir Kopp

   Zadzwoń do wsparcia Apple. W prazie problemów z aktywacją mogą wysłać kod do realizacji. Od tego bym zaczął. amow połączenie przez aplikację Wsparcie Apple.

   • Krzysztof

    Po rozmowie z Apple – subskrypcji 7-dniowej na okres próbny nie anulować, uruchomić Apple TV+ skonfigurować, informacja o rocznym bezpłatnym okresie powinna być dostępna na urządzeniu Apple TV 4k.
    Tyle pomoc Apple, uruchomię Apple TV 4k to się przekonam.

    • Jaromir Kopp

     Daj znać!
     Z naszych doświadczeń, to w razie problemów często pomaga zalogowanie się na tv.apple.com.
     Ja ofertę roczną aktywowałem na Macu, a przysługiwała mi z iPoda, którego nie mailem przy sobie.
     Powodzenia!

     • Krzysztof

      Darmowa subskrypcja działa.
      Aby to zrobić trzeba wejść w apkę TV+ na innym urządzeniu, w prawym górnym rogu pojawi się przycisk „1 rok darmowej subskrypcji”. Klikamy i cieszymy się darmowym dostępem.
      PS.
      Z Apple TV 4K po uruchomieniu nie było tej opcji.

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. TV+: Nie widzisz darmowej oferty? Oto co należy zrobić - Mój Mac - […] […]