Wybierz Strona

watchOS 6.1 w końcu również dla Apple Watch s1 i s2

watchOS 6.1 w końcu również dla Apple Watch s1 i s2

  • 0
  • 29.10.2019
Jaromir Kopp

Użytkownicy zegarków Apple tylko dobę musieli czekać na aktualizację ich systemów. Dziś watchOS 6.1 może trafić do wszystkich poza Apple Watch s0 (pierwszej generacji) zegarków. Dla modeli s1 i s2 to pierwsze wydanie watchOS 6, które może zadziałać na ich dość wiekowych już urządzeniach.

Wsparcie dla AirPods Pro i inne drobiazgi

Największą nowością w watchOS 6.1 jest obsługa nowych AirPods Pro, które oficjalnie jutro debiutują również w Polsce. Jednak dla użytkowników Apple Watch s1 i s2, jest to pierwszy system z serii 6.

Choć beta 6.0 była dostępna na s1 i s2, to po prostu ten system, nawet w ostatnich betach nie nadawał się do użytku na starszych Aple Watch. Na szczęście z wersją 6.1, której bety testuję już dłuższy czas, sprawy mają się znacznie lepiej.

Dla użytkowników watchOS 6.0.x aktualizacja jest dostępna wprost w zegarku. Należy wejść po wywołaniu ikon programów za pomocą koronki w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia. Aktualizację można również rozpocząć tradycyjnie w iPhone (dla posiadaczy s1 i s2 z watchOS 5.x.x to jedyna droga). Należy wejść w aplikację Watch > Ogólne > Uaktualnienia.

Jeżeli używaliście bet (choć są oficjalnie dostępne jedynie dla deweloperów), to pamiętajcie, aby usunąć profil beta.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!