^
Photoshop for iPad

Adobe coraz mocniej wspiera iPad’a

Przemysław Marczyński

22 października 2019

Profesjonalne aplikacje dla kreatywnych twórców coraz częściej zaglądają na urządzenia mobilne. Najważniejsza firma tworząca oprogramowanie dla cyfrowej sztuki – Adobe – rozszerzy niebawem swoje portfolio aplikacji o kolejny produkt wspierający tablet Apple. Według Bloomberga już niebawem ujrzymy Adobe Illustrator dla iPad’a.

Realne plotki o Adobe Illustrator dla iPad’a

Chociaż rzecznik firmy Adobe zaprzecza jakimkolwiek informacją to już 4. listopada rusza konferencja Adobe MAX. Jest to najważniejsze wydarzenie na mapie tej firmy, gdzie w ostatnim czasie prezentowane były najnowsze rozwiązania Adobe. Jest to zatem idealny czas, aby pokazać nowego Illustrator’a dla tabletu Apple.

Jeśli chcesz śledzić konferencję Adobe MAX z własnego fotela to polecam odwiedzić ten adres.

Apple daje odpowiednie narzędzia

macOS Catalina przynosi kilka ważnych zmian, które integrują działanie iPad’a z komputerem. Dziś podłączenie tabletu i dzielenie się ekranem biurka nie sprawia żadnego problemu dzięki funkcji SideCar. Sam iPad staje się coraz potężniejszym narzędziem pracy osiągając zaskakujące wyniki w testach wydajności. Warto również wspomnieć o rysiku – Apple Pencil, który przez wielu grafików uważany jest za wyjątkowy produkt pomagający w codziennej pracy. Dzięki takiemu wsparciu ze strony Apple tworzenie zaawansowanego oprogramowania jest znacznie łatwiejsze i pozwoli skutecznie rozwijać platformę iPadOS – system operacyjny dla iPad’a.

iPad nowym komputerem

To będzie wyjątkowy czas dla iPad’a. Z chwilą, gdy tak duże firmy, jak Adobe coraz mocniej wykorzystują potencjał tego tabletu, tym samym urządzenie to będzie zdobywać coraz silniejszą pozycję na rynku. Chociaż jesteśmy dopiero na początku drogi, bo samo przygotowanie oprogramowania nie jest takie proste jak mogliśmy przeczytać na przykładzie Photoshop’a do iPad’a, to jednak proces zmian został zapoczątkowany. iPad, urządzenie, które do tej pory traktowane było jako gadżet do konsumpcji treści staje się narzędziem do pracy. Wiele osób wchodzi też na ścieżkę #iPadOnly wykorzystując z powodzeniem w swojej pracy tylko tablet Apple. Na iPadzie zainstalujemy już oprogramowanie takich firm jak Microsoft czy Autodesk. Do grona najsilniejszych graczy ze swoimi profesjonalnymi aplikacjami dołącza Adobe stawiając iPada w bardzo silnej pozycji jako tablet potrafiący zastąpić komputer.

źródło Bloomberwww.bloomberg.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy