Wybierz Strona

macOS Catalina 10.15 Beta 9 w rękach deweloperów

macOS Catalina 10.15 Beta 9 w rękach deweloperów

  • 0
  • 24.09.2019
Jaromir Kopp

„Jesienna” premiera macOS 10.15 jeszcze przed nami i nie wydaje się, aby nastąpiła na początku października, choć jak wiecie „Apple się kończy” i kto wie, czy nie uraczy nas jakimś niedorobionym bublem. Jednak praca wre i nie wypada „oceniać dnia przed zachodem słońca”, czyli systemu przynajmniej przed wersją Golden Master.

macOS Catalina beta 9 jest postęp!

Bardzo prawdopodobnie, że dziś 9 beta trafi również do testów publicznych. Choć jeszcze lista „znanych problemów” dołączona do tego wydania jest długa, to jednak wyliczanka z poprawionymi błędami, również jest pokaźna.

Niestety „flagowy” projekt Mac Catalyst, który pozwala na bardzo szybkie wydanie aplikacji dla iPada w wersji dla Mac, ma nadal bardzo dużo błędów, a deweloperzy są podzieleni na entuzjastów oraz sceptyków. Istnieje ryzyko, że Apple nie wyrobi się z tym projektem do premiery.

Po instalacji tej bety mam jednak wrażenie, że sprawy idą w dobrym kierunku. Tworzenie pierwszej kopii Time Machine po aktualizacji zdecydowanie przyśpieszyło. Poprzednio samo „przygotowanie” potrafiło trwać kilka godzin. Teraz 14 GB danych wraz z przygotowaniem skopiowało się na dysk mechaniczny w 2 h.

Również iCloud Drive szybciej synchronizuje pliki, co dla mnie jest szczególnie ważne, a nie tak dawno przysporzyło mi bardzo wiele poważnych problemów, a cztery litery ratowały mi właśnie kopie Time Machine.

Do instalacji bet macOS potrzebny jest profil. Można go zdobyć na https://beta.apple.com/sp/betaprogram/, jednak, choć system w wersji beta jest już całkiem używalny, lepiej wytrzymać do publikacji finalnej Cataliny.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!