Wybierz Strona

Ważne przed podrożą: sprawdź, z jakim MacBookiem nie wpuszczą Cię na pokład samolotu

Ważne przed podrożą: sprawdź, z jakim MacBookiem nie wpuszczą Cię na pokład samolotu

  • 1
  • 14.08.2019
Jaromir Kopp

W wydanym w nocy oświadczeniu Amerykańska Federalna Administracja Lotnicza stwierdziła, że „jest świadoma wycofanych baterii używanych w niektórych laptopach Apple MacBook Pro” oraz wysłała do operatorów i linii lotniczych stosowne ostrzeżenie. Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej wydała podobne ostrzeżenie już wcześniej.

Chodzi o 15″ niektóre MacBooki Pro sprzedawane od września 2015 do lutego 2017

To dla tych komputerów Apple wydało wezwanie, aby użytkownicy odnieśli je do serwisu w celu wymiany baterii. Spowodowane jest to kilkoma przypadkami przegrzania i zapłonu.

Jak nietrudno się domyślić, taka sytuacja podczas lotu, mogłaby doprowadzić co najmniej do wybuchu paniki, a nawet pożaru. Nawet gdy jej prawdopodobieństwo jest znikome, to na takie ryzyko linie lotnicze pozwolić sobie nie mogą. Dlatego możemy nie zostać wpuszczeni na pokład ani nie dostaniemy zgody na przewożenie MacBooka Pro 15 w bagażu, jeżeli jest to model, który podlega akcji serwisowej.

Ostrzeżenie wydane w Europie nie zabrania wnoszenia na pokład wspomnianych MacBooków Pro, ale nakazuje, że podczas podróży muszą być wyłączone, nie mogą być ładowane ani w inny sposób używane, a każde podejrzane nagrzewanie lub inne objawy problemów muszą być zgłaszane załodze. Więcej: Safety precautions regarding the transport by air of recalled portable electronic devices

Jak sprawdzić, czy MacBook Pro 15″ stanowi potencjalne zagrożenie i co z tym fantem począć dowiecie się na stronie: Baterie w 15″ MacBook Pro 2015-2017 do wymiany.

Źródło: Bloomberg

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. musk

    A tak śmiałeś się z Samsunga. To teraz pośmiejmy się z ciebie jak karma wróciła

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!