^
15-inch MacBook Pro Battery Recall Program

Ważne przed podrożą: sprawdź, z jakim MacBookiem nie wpuszczą Cię na pokład samolotu

Jaromir Kopp

14 sierpnia 2019

W wydanym w nocy oświadczeniu Amerykańska Federalna Administracja Lotnicza stwierdziła, że „jest świadoma wycofanych baterii używanych w niektórych laptopach Apple MacBook Pro” oraz wysłała do operatorów i linii lotniczych stosowne ostrzeżenie. Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej wydała podobne ostrzeżenie już wcześniej.

Chodzi o 15″ niektóre MacBooki Pro sprzedawane od września 2015 do lutego 2017

To dla tych komputerów Apple wydało wezwanie, aby użytkownicy odnieśli je do serwisu w celu wymiany baterii. Spowodowane jest to kilkoma przypadkami przegrzania i zapłonu.

Jak nietrudno się domyślić, taka sytuacja podczas lotu, mogłaby doprowadzić co najmniej do wybuchu paniki, a nawet pożaru. Nawet gdy jej prawdopodobieństwo jest znikome, to na takie ryzyko linie lotnicze pozwolić sobie nie mogą. Dlatego możemy nie zostać wpuszczeni na pokład ani nie dostaniemy zgody na przewożenie MacBooka Pro 15 w bagażu, jeżeli jest to model, który podlega akcji serwisowej.

Ostrzeżenie wydane w Europie nie zabrania wnoszenia na pokład wspomnianych MacBooków Pro, ale nakazuje, że podczas podróży muszą być wyłączone, nie mogą być ładowane ani w inny sposób używane, a każde podejrzane nagrzewanie lub inne objawy problemów muszą być zgłaszane załodze. Więcej: Safety precautions regarding the transport by air of recalled portable electronic devices

Jak sprawdzić, czy MacBook Pro 15″ stanowi potencjalne zagrożenie i co z tym fantem począć dowiecie się na stronie: Baterie w 15″ MacBook Pro 2015-2017 do wymiany.

Źródło: Bloomberg

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. musk

    A tak śmiałeś się z Samsunga. To teraz pośmiejmy się z ciebie jak karma wróciła

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.