^
15-inch MacBook Pro Battery Recall Program

Baterie w 15″ MacBook Pro 2015-2017 do wymiany

Jaromir Kopp

20 czerwca 2019

Dziś na stornie Apple pojawiło się wezwanie skierowane do posiadaczy MacBooków Pro Retina, 15″, Mid 2015 wykonanych od września 2015 do lutego 2017. Problem dotyczy baterii w tych MacBookach, które wg Apple grożą przegrzaniem, a nawet mogą spowodować pożar.

Po numerze seryjnym je poznacie

Zanim zaczniecie umawiać się z serwisem, koniecznie sprawdźcie, czy numer seryjny Waszego MacBooka Pro kwalifikuje go do wymiany baterii. Numer seryjny znajdziecie w Menu Apple w poleceniu Ten Mac. Numer należy wpisać na stronie:

15-inch MacBook Pro Battery Recall Program

Na tej stronie znajdziecie również informacje, jak przygotować komputer do tego zabiegu. Ponieważ jeszcze nie została ona przetłumaczona na język polski, to przypomnę.

Proces wymiany

Należy umówić się z autoryzowanym serwisem np. wg wskazówek na stronie lub korzystając z aplikacji Wsparcie

Koniecznie przed udaniem się do serwisu należy wykonać kopię danych z dysku np. za pomocą systemowej funkcji Time Machine!

W serwisie komputer zostanie dodatkowo sprawdzony, czy bateria w nim musi zostać wymieniona. Jeżeli tak, to zostanie wysłany do centrum serwisowego. Apple zaznacza, że procedura może trwać 2-3 tygodnie. Nie ma co utyskiwać na lokalny serwis, bo niestety nie mają na to wpływu. Program dotyczy wyłącznie wymiany baterii i nie rozszerza ani nie wpływa na prawa ustawowe i gwarancyjne.

W razie wątpliwości kontaktujcie się infolinią Apple.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Sprawdź, z jakim MacBookiem nie wpuszczą Cię na pokład samolotu - […] dla tych komputerów Apple wydało wezwanie, aby użytkownicy odnieśli je do serwisu w celu wymiany baterii. Spowodowane jest to…