Widać, że pod skrzydłami Corela, do którego teraz należy Parallels, ten popularny i lubiany system wirtualizacji rozwija się dobrze. Choć do premiery macOS 10.15 Catalina mamy jeszcze przynajmniej miesiąc, to już jest dostępna wersja z nim zgodna i co ważniejsze oferuje ona bogaty pakiet nowych możliwości oraz znacznie większą wydajność.
Nowa wersja Parallelsa zapewnia zgodność z DirectX 11 (oraz 9 i 10), co wraz z przejściem na applowski system graficzny Metal, zapewnia zwiększenie wydajności w 3D nawet o 15%. Te zabiegi pozwalają na wygodne używanie aplikacji graficznych, a nawet gier takich jak: Autodesk 3ds Max 2020, Lumion, ArcGIS Pro, Master Series, FIFA 19, Age of Empires, Fallout 4 i wielu innych.
Inne zmiany pozwalają na zwiększenie szybkości uruchamiania programów, czego dobitnym przykładem jest Office, który uruchamia się nawet 80% szybciej.
Parallels jeszcze lepiej będzie się integrował z funkcjami macOS. W „udostępnij” pojawi się funkcja „Wyślij za pomocą Maila Windows”. Przywrócona zostanie też pełna współpraca ze zrzutami ekranu oraz Podglądem i „Przeciągnij i upuść” z aplikacji macOS na okno Parallelsa.
Gdy tylko macOS 10.15 zostanie udostępniony, to w Parallelsie wykorzystamy iPada jako dodatkowy ekran np. właśnie dla WIndows, a Sidecar pozwoli na używanie Apple Pencil z funkcjami wymazywania oraz uwzględnieniem pochylenia.
Parallels Desktop 15 będzie obsługiwał dodatkową kategorię urządzeń Bluetooth: Xbox One, klawiaturę Logitech Craft, IRISPen, niektóre urządzenia IoT (takie jak smart akcesoria domowe) i nie tylko. Ponadto obsługa technologii Bluetooth Low Energy pozwala grać w gry Xbox na maszynie wirtualnej z systemem Windows 10.
Nowości w Parallels Desktop 15 dla innych systemów: Bluetooth, obsługa zarządzania prawami cyfrowymi (najnowsze wersje głównych dystrybucji Linuksa, takich jak Fedora i Ubuntu, wymagają obsługi DRM dla grafiki) i wiele innych. Dodatkowo wersja 15 zapewnia nowy sterownik wideo dla maszyn wirtualnych Linux, który obsługuje dynamiczną rozdzielczość i wiele monitorów.
Interesujące, czy takie firmy jak Corel szykują już swoje narzędzie do wirtualizacji pod przesiadkę na inne procesory. Malkontentom przypomnę, że za czasów Motoroli i PowerPC były dostępne emulatory innych systemów w tym słynny Virtual PC przejęty potem przez Microsoft, który pozwalał na uruchamianie Windowsa na Macach z PowerPC.
Więcej informacji: Parallels
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.