^
Download macOS Mojave 10.14.6 Supplemental Update

Apple wydał aktualizację uzupełniającą macOS Mojave 10.14.6

Jaromir Kopp

2 sierpnia 2019

Twój MacBook nabrał ludzkich cech i miał problem z budzeniem jak większość z nas? Jeżeli tak, to w aktualizacjach już czeka lekarstwo na pobudzenie w całkiem sporej dawce, bo aktualizacja, choć uzupełniająca, to zajmuje około 1 GB.

Drobna zmiana w numerze

Ta aktualizacja nie wprowadza zmiany oprogramowania EFI przynajmniej dla modeli wyposażonych w koprocesor T2, ale nieznacznie zwiększa numer kompilacji macOS 10.14.6 z 18G84 do wersji 18G87.

Chociaż na stronie, z której można pobrać autonomiczny instalator, pojawia się link do informacji o bezpieczeństwie, to żadna poprawka bezpieczeństwa nie została wymieniona. Nie ma też żadnych zmian w wielu aplikacjach ani rozszerzeniach systemowych, pakietach itp. znajdujących się w /System/ Library.

Poprzednio pisaliśmy o podobnych problemach z budzeniem po aktualizacji bezpieczeństwa dla macOS Sierra i High Sierra, które też zostały rozwiązane.

Autonomiczny instalator tej aktualizacji jest dostępny tutaj: Download macOS Mojave 10.14.6 Supplemental Update, ale uaktualnienie powinno pojawić się też w Preferencje systemowe > Uaktualnienia.

Źródło: Eclectic Light

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Michal

    Nie wiem jak z MBP ale jeśli używasz maca mini z 2018 roku to lepiej nie instaluj tego updata. Jest problem z rozpoznawanie monitora na starcie. Możesz mieć albo zniekształcony obraz albo nie mieć go w ogóle. Pomaga wyciągniećie kabla HDMI i ponowne podłączenie go (ciekawe jak długo wytrzyma gniazdo?).

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *