^
iPad

Nachodzi zmiana w rozmiarze ekranu podstawowego iPada, wzrośnie do 10,2”

Jaromir Kopp

2 sierpnia 2019

Możliwości systemu rosną, to i pole do popisu powinno być większe. Wiele wskazuje na to, że utrzymujący się przez 9 lat podstawowy rozmiar ekranu iPada, czyli 9,7” zakończy panowanie.

Nowy rozmiar, nowa konstrukcja?

Choć jak zawsze są to tylko plotki i przecieki, to wydają się bardzo uzasadnione. Tym razem jednak zapowiedź zmian w iPadach ma się pojawić wcześniej niż zwykle, bo już we wrześniu, a nie zwyczajowo w październiku.

Poprzednia niespodzianka, polegająca na „reinkarnacji” iPad Air, w obudowie po starych iPad Pro 10.5” nie sprawdza się idealnie. Wygląda na to, że dość pośpieszna adaptacja do starego projektu, przy zmianach w technologii ekranu, sprawia więcej problemów niż pozostałe modele.

Tym razem, jednak możemy spodziewać się całkiem nowej konstrukcji, bo i rozmiar ekranu nie był wcześniej spotykany w iPadach.

Informacje o tym, że nowy model z ekranem 10,2” zastąpi obecnego iPada 9,7” pochodzą z kilku źródeł w tym od Ming-Chi Kuo oraz Digi Times.

Ten ostatni dodatkowo zapowiada, znaczy wzrost sprzedaży tabletów, który obecnie głównie napędza Apple.

Oby tylko cena najtańszego iPada została utrzymana na dotychczasowym poziomie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *