^
Aktualizacja 2019-004

Nie instaluj aktualizacji zabezpieczeń High Sierra i Sierra 2019-004 z 10.14.6 też poczekaj!

Jaromir Kopp

25 lipca 2019

W poniedziałek razem z aktualizacją macOS 10.14.6 Mojave Apple wydał łatki bezpieczeństwa dla starych systemów macOS High Sierra i Sierra. Uaktualnienie związane z bezpieczeństwem ma, a w zasadzie miało numer 2019-004.

Zainstalowałeś 2019-004? Możesz mieć kłopoty!

Okazało się, że użytkownicy, którzy zainstalowali aktualizację 2019-004 skarżą się na problemy związane z usypianiem, a w zasadzie budzeniem MacBookow Pro. Problem dotknął głównie modeli z 2018 i 2017 roku, które oczywiście nadal używają starych macOS High Sierra i Sierra.

Apple dziś w nocy usunął najpierw aktualizację 2019-004 dla High Sierra, a kilka godzin później do Sierra nie podając więcej informacji o powodach i sposobach radzenia sobie z problemem, jeżeli już staliśmy się ofiarami tego dodatku.

Obecnie jedyną metodą jest obejście problemu, czyli wyłączanie komputera zamiast usypiania. Niektórzy użytkownicy piszą, że aktualizacja systemu do macOS 10.14.6 Mojave rozwiązuje problem, jednak jeżeli ktoś tak długo pozostawał przy Sierra lub High Sierra, to ma na pewno jakieś związane z tym powody.

Wg Eclectic Light, pewna ilość użytkowników 10.14.6 też zgłaszała problemy po aktualizacji, jednak, choć aktualizacje 10.14.6 Delta i Combo nadal są dostępne, to Eclectic Light nie zaleca ich instalowania!

Mam nadzieję, że nikt z Was nie stał się „ofiarą” wspomnianych aktualizacji, jeżeli jednak tak, to na razie jedynym wyjściem jest telefon do Apple. Jeżeli uzyskacie jakieś informacje z tym związane, będziemy wdzięczni za komentarze.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Dawid

    Już chyba jest ok z tym uaktualnieniem? Ja do dziś nie aktualizowałem i nie potrzebuję, bo przynajmniej wszyściutko mi działa

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Łatki bezpieczeństwa dla macOS Sierra i High Sierra znów dostępne - […] Poprzednie łatki sprawiały problemy głównie z wybudzaniem ze snu, komputerom wyposażonym w układy T2. […]
  2. Apple wydał aktualizację uzupełniającą macOS Mojave 10.14.6 - Mój Mac - […] pisaliśmy o podobnych problemach z budzeniem po aktualizacji bezpieczeństwa dla macOS Sierra i High Sierra, które też zostały […]