Wybierz Strona

Apple wyłącza Walkie Talkie w Apple Watch

Apple wyłącza Walkie Talkie w Apple Watch

  • 1
  • 11.07.2019
Jaromir Kopp

Nie działa Ci Walkie Talkie? Nie jesteś sam, a za zaistniałą sytuację odpowiedzialność ponosi Apple. Usługa została tymczasowo zablokowana z powodu nieokreślonej luki, która może pozwolić na podsłuchiwanie iPhone’a innego klienta bez zgody.

Walkie Talkie czeka na naprawę

Dziś rano Apple rozesłał informację, którą przytacza Tech Crunch, dość enigmatycznie informującą o problemie. Interesujące jest, że w komunikacie pojawia się iPhone jako potencjalny wektor w podatności.

Oto komunikat:

Właśnie dowiedzieliśmy się o luce związanej z aplikacją Walkie-Talkie na Apple Watch i wyłączyliśmy tę funkcję, ponieważ szybko chcemy naprawić ten problem. Przepraszamy klientów za niedogodności i przywrócimy funkcjonalność tak szybko, jak to możliwe. Chociaż nie mamy żadnych doniesień o wykorzystaniu luki w zabezpieczeniach wobec klientów, a do jej użycia wymagane są specyficzne warunki i sekwencje zdarzeń, bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo i prywatność naszych klientów. Doszliśmy do wniosku, że wyłączenie aplikacji było najwłaściwsze, ponieważ ten błąd może pozwolić komuś na słuchanie przez iPhone’a innego klienta bez zgody. Ponownie przepraszamy za ten problem i niedogodności.

Użytkownicy Walkie Talkie powinni uzbroić się w cierpliwość.

Podobny problem związany z nieautoryzowanym „podsłuchiwaniem” występował nie tak dawno w grupowych połączeniach FaceTime. Pojawiał się również w bardzo specyficznych warunkach i wyglądał raczej na błąd w scenariuszu realizacji połączeń niż na problem z kodem.

Dajcie znać, czy korzystacie z tej aplikacji. Sam nie potrafię znaleźć dla niej zastosowania, ale kilku znajomych uważa, że jest ona im bardzo przydatna.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. PrzemO

    U mnie tez od rana nie działa i dziwiłem się właśnie dlaczego 🙂 dzięki za info

    Odpowiedz

Trackbacks / Pingbacks

  1. Nowa aktualizacja iOS 12.4 - Mój Mac - […] do nowych urządzeń. Kolejną zmianą jest przywrócenie funkcji Walkie-Talkie na Apple Watch. Pisaliśmy o tym, że Apple wyłączyło kilka…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!