Wybierz Strona

MacBook Pro 16″. Premiera 19 września?

MacBook Pro 16″. Premiera 19 września?

  • 1
  • 25.06.2019
Jaromir Kopp

Przeglądając fora o tematyce Apple, nadal spotyka się tęskne posty na temat dawnego MacBooka Pro 17″. Minęło 7 lat, a ludzie nadal tęsknią za „wielkim” MacBookiem. Wszystko wskazuje na to, że niedługo przestaną tęsknić, a zapłaczą nad ceną.

MacBook Pro 16″ już 19 września?

Od pojawieniu się większego MacBooka Pro plotkuje się już od jakiegoś czasu, jednak teraz informacje wydają się konkretne i z pewnego źródła.

Jeff Lin, Associate Director, Consumer Electronics z IHS Markit cytowany przez Forbes napisał, że nowy, większy MacBook Pro 16 będzie miał premierę 19 września (czwartek). Przywykliśmy do takich imprez we wtorki, ale i czwartki się zdarzały. Wygląda na to, że może to być na tym samym pokazie, na którym Apple zaprezentuje nowe iPhone’y i poda daty dostępności nowych systemów.

Najprawdopodobniej nowości nie będą dostępne w dniu prezentacji, ale tydzień lub kilka tygodni później, choćby dlatego, że macOS 10.15 Catalina nie będzie jeszcze gotowy.

Co wewnątrz MacBook Pro 16″?

IHS podaje, że ekran będzie miał znacznie większą rozdzielczość, bo 3072 na 1920 pikseli oraz będzie wykonany w technologii TFT-LCD przez LG Display. I to tyle z danych technicznych. Podawana jest jeszcze wielkość produkcji 250 tysięcy sztuk miesięcznie. Reszta to już niestety domysły.

Odświeżone pod koniec maja MacBooki Pro nie otrzymały najnowszych procesorów Intela, bo te właśnie w masowej produkcji mają być oferowane w komputerach dopiero jesienią. Być może MBP 16″ będzie pierwszym MacBokiem z procesorami Intela generacji 10 wykonanymi w technologii 10 nm. Jednak nie wiadomo, czy w tej wersji pojawi się model i9 Intela, który „pasowałby” to nowego „lotniskowca” od Apple.

Co z innymi MacBookami?

Również na przełom lata i jesieni zapowiadane jest odświeżenie MacBooków Air i 13″. Najprawdopodobniej chodzi o wersję bez TouchBar, bo te z TouchBarem były zaktualizowane niecały miesiąc temu.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Sebastian

    W moje urodziny? Na pewno nie

    Odpowiedz

Trackbacks / Pingbacks

  1. Dziś MacBooki Pro 15” odejdą do lamusa? - Mój Mac - […] miesięcy. Tą pogłoską szczególnie były zaintrygowane osoby, które pamiętają i tęsknią za MacBookiem Pro z ekranem 17”, często zwanym…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!