^
Public beta iOS 13, iPadOS, macOS 10.15

Publiczne bety iOS 13, iPadOS i macOS 10.15 nadchodzą

Jaromir Kopp

24 czerwca 2019

Prawda, że nie mogliście się doczekać? Wygląda na to, że Apple jeszcze dziś udostępni publiczne bety niektórych nadchodzących systemów. Teraz, Ci odważni, którzy zainstalują bety publiczne, będą mogli oficjalnie narzekać.

Koniecznie zróbcie kopie!

Nie spodziewajcie się publicznej bety watchOS 6. Te z racji braku możliwości samodzielnego wgrania wcześniejszej wersji (restore systemu) nie są udostępniane publicznie. Za to możecie liczyć na macOS 10.15 Catalina, iOS 13 i iPadOS oraz tvOS 13.

Archiwum iPhone’a i iPada najwygodniej i najlepiej zrobić za pomocą iCloud. Można też podpiąć się do komputera z iTunes i za jego pomocą zgrać dane. W tym przypadku pamiętajcie, aby koniecznie włączyć szyfrowanie. Inaczej dane zdrowotne, hasła i wiele innych wrażliwych nie zostanie zapisanych.

Komputer zabezpieczycie za pomocą systemowego Time Machine lub robiąc butowalną kopię przy użyciu programów SuperDuper, lub CCC.

Bez archiwum nawet nie próbujcie się brać za bety.

Jeżeli nadal Was nie zniechęciłem, to zapraszam na stronę https://beta.apple.com/

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Paweł Nyczaj

    Przed instalacją bety iOS 13 lub iPadOS 13 trzeba usunąć z iPhone oraz iPada stary profil iOS 12 Beta i pobrać nowy iOS 13 & iPadOS 13 Beta. Dopiero wtedy można pobrać uaktualnienie. Na Macu działa starszy profil i nie trzeba pobierać nowego

  2. Bartosz

    Już nadeszły

  3. Paweł Nyczaj

    Po zainstalowaniu bety iOS 13 na moim iPhone 8 od razu ustawiłem tryb ciemny. Co prawda w przypadku ekranu LCD nie wpływa to na trwałość ekranu i energooszczędność, ale komunikaty jasną czcionką na ciemnym tle są generalnie wyraźniejsze dla osób ze słabszym wzrokiem. Można też ustawić przygaszenie tapety, gdy telefon jest w trybie oszczędzania baterii. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku jaśniejszych i mocno kontrastowych tapet