Wybierz Strona

Gry z Apple Arcade nie dla Androida

Gry z Apple Arcade nie dla Androida

 • 4
 • 16.04.2019
Jaromir Kopp

Tim Bradshaw w Financial Times opublikował szeroko cytowany artykuł o kulisach tworzenia Apple Arcade. Jest to duże, a wręcz ogromne przedsięwzięcie nawet jak na Apple, biorąc pod uwagę liczby.

Pół miliarda dolarów na 100 gier

Według raportu Financial Times, który powołuje się na wiele źródeł u deweloperów i Apple, firma bardzo poważnie przystąpiła do projektu. Wg zapowiedzi udało jej się namówić do „Arcade” kilku znanych deweloperów jak Sega, Cartoon Network i Lego oraz wielu niezależnych, jednak już sprawdzonych jak Ustwo games, Annapurna Interactive, czy Bossa Studios. Do tego dochodzi sporo debiutów.

Dzięki wsparciu wypłacanym hojnie przez Apple w wysokości sięgającej wg przecieków od 1 do 3 milionów dolarów na tytuł deweloperzy mogą spokojnie skoncentrować się na dostarczeniu jak najwyższej jakości produktu.

Jednak takie wsparcie niesie ze sobą również dodatkowe zobowiązania. Wygląda na to, że wydawcy musieli się zgodzić na wyłączność Apple, jeżeli chodzi o platformy mobilne. Oznacza to, że tytułów z Apple Arcade próżno będzie szukać w wersjach na Androida, przynajmniej przez jakiś ustalony czas od premiery. Wyłączność nie dotyczy platform desktopowych i konsol, ale ponoć również i Nitendo Switch.

Nie znamy jeszcze dokładnych warunków (ceny), na jakich Apple Arcade będzie oferowana. Wiemy jedynie, że będzie to abonament zapewniający dostęp do wszystkich tytułów z Arcade. Gry pozbawione będą reklam i wszelkich ewentualnych dodatkowych płatności.

Przy okazji. Co oferuje Switch, czego nie da się osiągnąć, zobaczyć, zagrać na iPhone?

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

4 komentarze

 1. Piotrek

  Switch oferuje gry których (z wyjątkiem jednego Mario i czegoś tam jeszcze) próżno szukać w iOS

  Odpowiedz
 2. Jak

  Mając Google Stadia i pełnowartościowe gry AAA raczej pies z kulawą nogą się nie pochylił nad małymi grami arcade od Apple. Czy na Apple będzie można uruchomić Stadia?

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Stadia to ten poroniony pomysł ze streamingiem? Ktoś tego zamierza używać? Nie rozśmieszaj…

   Odpowiedz
  • mm

   Stadia to rzeczywiście wspaniała rzecz – perfekcyjne potwierdzenie, że Google to specjaliści od durnych pomysłów.

   Odpowiedz

Trackbacks / Pingbacks

 1. Apple Arcade zaprasza do gry… deweloperów - Mój Mac - […] mogliście już przeczytać, Apple pompuje sporą kasę w rozwój Arcade. Wg doniesień jest to około pół miliarda dolarów. Może…
 2. Apple Arcade zaprasza do gry… deweloperów – Apple News+ Polska - […] mogliście już przeczytać, Apple pompuje sporą kasę w rozwój Arcade. Wg doniesień jest to około pół miliarda dolarów. Może…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!