Wybierz Strona

Apple TV zbliża się do nas. Na razie bez plusa

Apple TV zbliża się do nas. Na razie bez plusa

 • 6
 • 28.03.2019
Jaromir Kopp

Nowa odsłona aplikacji TV od Apple została zapowiedziana na maj tego roku. Będzie dostępna niemal ogólnoświatowo w tym i u nas. To taka rozgrzewka przez jesienną premierą usługi w wersji premium, czyli TV+.

Apple TV w wersji beta iOS 12.3 i tvOS 12.3

Jak pewnie wiecie, wczoraj pojawiły się deweloperskie bety nowych systemów: macOS 10.14.5, tvOS 12.3 i iOS 12.3. Ich główną zmianą (nie dotyczy to macOS) jest wprowadzenie aplikacji TV we wszystkich krajach, gdzie sługa w wersji podstawowej ma być w maju uruchomiona. Obecna z aplikacji TV można korzystać jedynie w 10 krajach.

TV jest programem, który zbiera w jednym miejscu ofertę filmów, seriali i innych produkcji wideo oferowanych przez Apple w iTunes oraz przez innych dostawców, którzy zdecydowali się „podpiąć” pod system Apple TV. Nie znajdziemy wśród nich niestety Netflixa.

Apple TV app

Obecnie w aplikacji TV, polscy deweloperzy mogą „cieszyć się” jedynie ofertą filmów z iTunes. Jednak są to dopiero pierwsze testy i można mieć nadzieje, że do maja nawet w Polsce, która nie zasługuje na ratowanie życia użytkowników Apple Watch wczesną diagnostyką serca, coś więcej się w ofercie TV pojawi. Jak by co, będę informował.

Tu znajdziecie więcej informacji o TV wg Apple

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

6 komentarzy

 1. Dawid

  A na Apple TV w wersji beta jest ta aplikacja? Podobno nie ma

  Odpowiedz
 2. Mariusz

  Jest

  Odpowiedz
 3. Nara

  Apple TV to strasznie wybrakowany produkt w porównaniu do android tv czy tizena gdzie każda polska usługa VOD jest dostępna. Możemy oglądać logo Apple gdzie na innych platformach oglądają co chcą.

  Odpowiedz
   • Robson

    To konsumenta nic nie obchodzi. Nie ma podstawowych VOD i siri to nie kupuje…

    Odpowiedz
    • Jaromir Kopp

     Ale co chcesz kupić? Usługa TV o której tu piszę, będzie za darmo, to TV+ może być płatna, ale o niej jeszcze niewiele wiadomo.

     Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!