^
Apple TV wita

Apple TV zbliża się do nas. Na razie bez plusa

Jaromir Kopp

28 marca 2019

Nowa odsłona aplikacji TV od Apple została zapowiedziana na maj tego roku. Będzie dostępna niemal ogólnoświatowo w tym i u nas. To taka rozgrzewka przez jesienną premierą usługi w wersji premium, czyli TV+.

Apple TV w wersji beta iOS 12.3 i tvOS 12.3

Jak pewnie wiecie, wczoraj pojawiły się deweloperskie bety nowych systemów: macOS 10.14.5, tvOS 12.3 i iOS 12.3. Ich główną zmianą (nie dotyczy to macOS) jest wprowadzenie aplikacji TV we wszystkich krajach, gdzie sługa w wersji podstawowej ma być w maju uruchomiona. Obecna z aplikacji TV można korzystać jedynie w 10 krajach.

TV jest programem, który zbiera w jednym miejscu ofertę filmów, seriali i innych produkcji wideo oferowanych przez Apple w iTunes oraz przez innych dostawców, którzy zdecydowali się „podpiąć” pod system Apple TV. Nie znajdziemy wśród nich niestety Netflixa.

Apple TV app

Obecnie w aplikacji TV, polscy deweloperzy mogą „cieszyć się” jedynie ofertą filmów z iTunes. Jednak są to dopiero pierwsze testy i można mieć nadzieje, że do maja nawet w Polsce, która nie zasługuje na ratowanie życia użytkowników Apple Watch wczesną diagnostyką serca, coś więcej się w ofercie TV pojawi. Jak by co, będę informował.

Tu znajdziecie więcej informacji o TV wg Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Dawid

  A na Apple TV w wersji beta jest ta aplikacja? Podobno nie ma

 2. Mariusz

  Jest

 3. Nara

  Apple TV to strasznie wybrakowany produkt w porównaniu do android tv czy tizena gdzie każda polska usługa VOD jest dostępna. Możemy oglądać logo Apple gdzie na innych platformach oglądają co chcą.

  • Przemysław Marczyński

   Pytanie czy to wina Apple czy producentów usług, którzy nie chcą tworzyć aplikacji.

   • Robson

    To konsumenta nic nie obchodzi. Nie ma podstawowych VOD i siri to nie kupuje…

    • Jaromir Kopp

     Ale co chcesz kupić? Usługa TV o której tu piszę, będzie za darmo, to TV+ może być płatna, ale o niej jeszcze niewiele wiadomo.