^

Program na dziś: systemowe kontakty

Tomasz Wołkowski

15 stycznia 2019


Bardzo dobrą alternatywą jeśli chodzi o wczorajszy płatny program Cardhop, to… systemowe Kontakty.

Systemowe Kontakty w macOS

Bardzo często zapominamy o aplikacjach, które oferuje nam sam system. Kontakty w obecnej formie dają również możliwość (tak jak Cardhop) napisania wiadomości, zadzwonienia, wysłania maila czy połączenia się przez FaceTime.

Kontakty możemy grupować na wszystkie, znajdujące się i zsynchronizowane w iCloud oraz kontakty na Macu.

Jeśli chodzi o wizytówkę, mamy do dyspozycji pola takie jak: imię i nazwisko, tel., mail itd. Mamy możliwość przypisania do kontaktu dzwonka, jak również dźwięku SMS. Pod wszystkimi danymi możemy napisać notatkę o danych kontakcie.

Oprócz integracji z Wiadomościami czy Mailem, Kontakty są zintegrowane z systemowym Kalendarzem. Co nam to daje? Jeśli wpisaliśmy w kontaktach datę urodzin danej osoby, to nie musimy się martwić o to, żeby pamiętać o urodzinach. Dzięki integracji Kalendarz przypomni nam o tym wydarzeniu w odpowiednim momencie.

Ciekawą możliwość odkrywamy przy wprowadzonym adresie kontaktu. Gdy najedziemy na adres kursorem pojawia się pinezka. Klikając w nią w programie Mapy otwiera nam się lokalizacja adresu z kontaktów.

Patrząc na obydwa programy Cardhop oraz systemowe kontakty, można dojść do wniosku, że mamy przed sobą bardzo dobre programy. Ich funkcjonalność jest do siebie bardzo zbliżona i pozwoli w wygodny sposób zapanować nad danymi adresowymi.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. scannner

    Zawsze preferuję systemowe aplikacje. Wyjątkiem są sytuacje, w których muszę wykorzystać „3rd party” ze względu na komunikację z innymi użytkownikami/platformami (linux/win). To bardzo upraszcza życie 🙂

  2. Na

    Program na jutro – kalkulator