^
macOS Mojave Proste Poradniki

macOS Mojave. Proste poradniki, czyli książka dla użytkowników komputerów Apple

Jaromir Kopp

16 stycznia 2019

Tak to prawda. Wydaliśmy podręcznik o macOS. Książka jest adresowana do początkujących użytkowników, tych, którzy zaczynają przygodę z komputerem, czy dopiero przesiadają się z Windows, ale również i zaawansowani znajdą w niej sporo przydatnych informacji. To aż 288 stron porad i tricków wspartych ilustracjami, a wszystko w kolorze.

macOS Mojave. Proste Poradniki

Często wydaje nam się, że macOS to prosty w obsłudze system. I to prawda. Jednak ma on pewną unikalną cechę. Pod przyjazną powłoką drzemie ogrom dodatkowych funkcji, które odpowiednio wykorzystane znacznie umilą i przyśpieszą pracę. Po co samodzielnie i mozolnie odkrywać tajemnice systemu, skoro trzech doświadczonych autorów zrobiło to za Was i podało, w mam nadzieję przystępny sposób? A jeszcze więcej z lektury książki mogą skorzystać osoby, których przygoda z komputerami Apple się dopiero rozpoczyna.

macOS Mojave podręcznik w podroży

W podręczniku macOS Mojave zaczynamy od włączenia komputera, obsługi gładzika, klawiatury i myszy Proszę się nie śmiać! Czy znacie wszystkie gesty i skróty? Dalej przechodzimy przez konfigurację, iCloud, chmurę rodzinną, zdobywanie oprogramowania, po bezpieczeństwo danych. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o sytuacjach awaryjnych oraz funkcjach wspierających niepełnosprawnych. Zresztą najlepiej, jeżeli sami przejrzycie spis treści macOS Mojave. Proste Poradniki, bo poruszonych tematów jest znacznie więcej i są one bardzo różnorodne.

Zobacz spis treści książki o macOS Mojave

Książkę możecie zamówić na stronie https://prosteporadniki.pl. Wszystkim subskrybentom naszej listy mailingowej dostarczyliśmy dziś rano kod na darmową wysyłkę. Jeżeli też chcecie skorzystać z tej promocji, to jeszcze zdążycie zapisać się do naszego newslettera. Kod na wysyłkę jest ważny do 21 stycznia.

Nieskromnie, ale uczciwie przyznam, że pomimo 27 lat pracy na komputerach Apple, wiele podczas tworzenia tej książki się nauczyłem. Autorów jest trzech, każdy z nich ma bogate doświadczenie z systemem Apple, ale każdy inne. Dodatkowo do innych celów używamy komputerów. Dzięki tej mieszance myślę, że każdy na 288 stornach podręcznika o macOS Mojave, powinien znaleźć coś dla siebie.

Poznaj: macOS Mojave. Proste poradniki

macOS Mojave. Proste poradniki, książka

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Krzysiek

    Czy będzie do kupienia wersja elektroniczna?