Kiedyś nie można sobie było wyobrazić korzystania z komputera bez dobrego managera plików. Teraz nie jest to już wymóg, jednak kto potrafi korzystać z managera, ten nigdy nie przestanie, bo to bardzo silne narzędzie i bardzo przydatne.

Dzisiaj chciałem Wam przedstawić bardzo dobrego, lecz płatnego, managera plików jakim jest ForkLift 3. Na łamach MojMac pisaliśmy już o tym programie.

ForkLift 3

Aplikację można pobrać ze strony producenta binarynights. Koszt licencji pojedynczej to 29,95 dolarów, koszt licencji rodzinnej 49,95 dolarów. ForkLift to ceniony manager plików z tradycyjnym, dwupanelowym interfejsem. Program świetnie nadaje się do pracy z dyskami lokalnymi i przesyłania plików na serwery. Obsługuje następujące protokoły i usługi: SFTP, FTP, WebDAV, Amazon S3, Racspace CloudFiles, AFP, SMB, i NFS. Szczerze powiem, że z racji słabego łącza internetowego zawsze miałem trudności z kopiowaniem większych katalogów. Od momentu, kiedy zacząłem wykorzystywać ForkLift 3 do kopiowania obszernie wypełnionych teczek, ani razu nie miałem problemu z zerwaniem wysyłania plików. Stabilność jest znakomita. Jak wcześniej wspomniałem, program ten jest managerem plików z dwupanelowym interfejsem. Jednak mamy do dyspozycji trzeci panel, w którym pokazany jest podgląd wybranego kliku.

Mamy również do dyspozycji funkcję wyszukiwania plików oraz synchronizację folderów. No i na sam koniec, oczywiście tryb ciemny, który bardzo ładnie wpasowuje się w tryb ciemny macOS Mojave.

Uważam, że mimo ceny program ten jest niezbędnym programem dla każdego użytkownika. Zapoznajcie się jeszcze z możliwościami aplikacji przedstawionymi na krótkim filmie.

Dzisiaj przedstawiłem płatny program. Jutro zapraszam do przeczytania tekstu, w którym zaproponuję Wam darmową alternatywę dobrego managera plików.

Może Cię zainteresować: