^
videoproc-wideo-mac

VideoProc – wszystko czego potrzebujesz do wideo

Przemysław Marczyński

7 stycznia 2019

Wcale nie musisz posiadać drogich aplikacji, aby poradzić sobie z filmami kręconymi iPhone’em które potem będziesz chciał umieścić w sieci. Jeśli nie jesteś profesjonalistą, który tworzy skomplikowane projekty to myślę, że nowy program od Digiarty Software powinien zwrócić twoją uwagę. 

VideoProc jest programem, który łączy w sobie wiele opcji związanych z wideo. Dzięki niemu będziesz mógł przycinać filmy, nadawać efekty wizualne, tworzyć archiwa filmowe, pobierać materiał wideo z YouTube i nagrywać ekran twojego Maka. Uffff, sporo jest tych funkcji. Warto wspomnieć, że obsługa programu nie będzie dla nas stanowić żadnego problemu, bo program nie jest przeładowany opcjami edycyjnymi. Z drugiej strony jednak poradzi sobie z materiałem w wysokiej rozdzielczości 4K dając nam możliwość całkiem efektywnego wykorzystania akceleracji karty graficznej przy obróbce wideo. Zacznijmy jednak od początku…

Dopasuj wideo do dowolnego urządzenia

Z funkcji Video będziesz korzystał, kiedy posiadasz już materiał filmowy i będziesz chciał go edytować. Przeciągnij materiał wideo na okno VideoProc, aby mieć możliwość edycji materiału. Funkcja Cut pozwoli na przycinanie długości filmu. Jeśli wybierzesz Crop przejdziesz do narzędzi umożliwiających przycinanie wielkości obrazu. Błyskawicznie dodasz tu efekty specjalne, a nawet napisy.

Masz również wpływ na bardzo zaawansowane właściwości pliku wideo: kodowanie, ilość klatek na sekundę, bitrate, jakość wideo. Wszystkie zmiany zostaną wykonane przez program w chwili, gdy klikniemy Run w prawym dolnym rogu. Aby ułatwić nam ustawienie właściwości filmu możemy skorzystać z gotowych szablonów ustawień. Będziemy w stanie dopasować parametry wideo dla urządzeń: iPad, PlayStation, Android i wiele innych lub uwzględniając jakość materiału wideo: 4K, MKV, MOV i inne. 

Archiwizuj swoje ulubione filmy

Macie kolekcję ulubionych filmów na DVD i chcecie je przenieść do postaci cyfrowej? VideoProc poradzi sobie z tym wyśmienicie. Funkcja DVD pozwoli nam wciągnąć pliki bezpośrednio z DVD lub formatu ISO. Jeśli będzie to ulubiony koncert to bez problemu zrobimy z niego plik audio – FLAC, AAC czy MP3.

Zapisuj filmy z sieci

Jeśli jesteście prawdziwymi maniakami wideo i skrupulatnie zbieracie wszystkie ciekawe materiały z internetu na dysku to funkcja Downloader przypadnie wam do gustu. Wystarczy, że znasz adres www filmu, a za chwilę wyląduje on na twoim dysku twardym. Program sam znajdzie wersje jakościowe materiału wideo i pozwoli nam wybrać ten, który będziemy chcieli pobrać. Prostszego sposobu na archiwizowanie filmów z YouTube’a nie znam.

Rejestracja ekranu komputera

Ostatnią funkcję, jaką oferuje VideoProc jest Recorder. Moduł ten pozwala na zapis ekranu. Chcecie pokazać szybko co dzieje się na waszym ekranie komputera… nie ma problemu. Do tego nagracie komentarz i będziecie mogli pretendować od tytułu człowieka roku w sekcji wsparcia technicznego wśród przyjaciół 🙂

VideoProc to proste w obsłudze, ale oferujące naprawdę świetny zbiór funkcji narzędzie. Dla domowego wideo, gdzie mamy zrobić „w dwa kliknięcia” prezentuje ciekawie swoje możliwości. Jeśli potrzebujecie aplikacji, która ma przekształcać materiał wideo na różne formaty to VideoProc też może okazać się interesującą propozycją.

Program możecie kupić na stronie za 29,95 dolarów. 

Oficjalna witryna aplikacji – www.videoproc.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy