Bear to moja mniej kosztowna alternatywa dla Ulysses’a. Bear to rozbudowany notatnik przeznaczony na macOS. Mimo minimalistycznego interfejsu, oferuje on wiele funkcji formatowania tekstu i świetnie sprawdzi się w roli edytora tekstu. Program można pobrać za darmo z App Store. Jeśli chcemy rozszerzyć aplikację do wersji Pro musimy zapłacić 59,99 zł. Jest to jednorazowa opłata i wychodzi znacznie taniej, niż abonament Ulysses’a.
W interfejsie aplikacji znajdziemy trzy kolumny: dzięki pierwszej z nich notatki można organizować za pomocą hasztagów. Druga z nich stanowi pełną listę notatek – dostępna jest także wyszukiwarka oraz możliwość przypinania wybranych treści na szczycie listy. W trzeciej kolumnie możemy zapoznać się z treścią notatek oraz je edytować. Układ można dostosować do własnych potrzeb poprzez ukrycie pierwszej lub pierwszej i drugiej kolumny.
Formatowanie tekstu zawiera między innymi tworzenie hierarchicznych nagłówków, użycie kursywy czy pogrubienie, stworzenie listy numerowanej i punktowanej, a także osadzenie cytatu, hiperłącza oraz obrazka. Bear umożliwia także wygodny pogląd metadanych – po kliknięciu przycisku w prawym górnym rogu okna, użytkownik zobaczy datę i autora ostatniej edycji, liczbę znaków i słów oraz orientacyjny czas, jaki poświęcić trzeba na zapoznanie się z notatką. Możliwe jest także przesłanie notatki mailem, za pomocą komunikatorów czy serwisów społecznościowych.
W wersji darmowej programu możliwy jest eksport notatki jedynie do formatu MD, niemożliwa jest także synchronizacja danych z wersją edytora przeznaczoną na iOS-a oraz zmiana schematu kolorystycznego interfejsu.
W ustawieniach możemy dostosować wygląd notatek, na których pracujemy. Znajdziemy tam: wielkość czcionki, interlinia, wcięcie lub odstępy między paragrafami. Do codziennej pracy wystarczy darmowy wariant aplikacji, jednak bardziej wymagający użytkownicy, mogą pokusić się o wersję PRO. Pozwala ona synchronizować dokumenty między urządzeniami, zmieniać motywy kolorystyczne, a także zapisywać notatki w formatach takich jak PDF, HTML, RTF, DOCX oraz JPG.
Proponuję, abyście na filmie zobaczyli wszystkie funkcje, o których pisałem.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.